Advert

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BU SIKINTILI GÜNLERİ ATLATACAĞIZ’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte enkaz bölgelerinde yapılan çalışmaları inceledi. Esnafları da ziyaret eden Başkan Beyazgül, Büyükşehir Belediyesine ait tüm sosyal tesislerin vatandaşların hizmetinde olduğunu söyledi.

901 kez okundu.
BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BU SIKINTILI GÜNLERİ ATLATACAĞIZ’’
Advert

 

 

Depremin vurduğu Şanlıurfa’da enkaz altında kalanların kurtarılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile birlikte enkaz alanında incelemelerde bulundu.

 

Tüm kurumların koordinasyonuyla gerçekleşen arama ve kurtarma faaliyetlerini inceleyen Başkan Beyazgül ile Başkan Sekmen teknik ekipten bilgi aldı. Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde incelemelerde bulunan Başkanlar daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal tesislerinde barınan vatandaşları ziyaret etti.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal tesislerinde kalan vatandaşları ziyaret eden Başkan Beyazgül ile Başkan Sekmen burada kalan vatandaşlarla yakından ilgilendi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi halk ekmek fabrikası ile sosyal tesisleri inceleyen Başkan Beyazgül ile Başkan Sekmen daha sonra esnaflarla bir araya geldi. Esnafları tek tek ziyaret eden başkanlar esnafın yakın ilgisi ile karşılaştı.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL, ‘’ YAŞADIĞIMIZ O GECE UNUTULACAK BİR GECE DEĞİL’’

 

Depremin meydana geldiği gecenin unutulacak bir gece olmadığını ve bu kötü günleri birlik ve beraberlik içerisinde atlatılacağını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Belediyemize ait tüm tesislerde vatandaşlarımızı misafir ediyoruz. Çok büyük bir felaket atlattık. Çok büyük bir depremi yaşadık. Belediye bünyesinde halk ekmek üretiyoruz. Kendi tesislerimizde sıcak çorba üretimimiz var ve hızlı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. İnşallah normal hayatımıza döneriz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri çok büyük ve yardımlar kente gelmeye devam ediyor. Birlik ve beraberlik içerisinde bu günleri de atlatacağız. Yaşadığımız o gece unutulacak bir gece değil. Bizlerde derinden iz bıraktı. Elimizden gelen tüm imkanları seferber ettik. Yaşanan sıkıntıları en aza indirmek için yoğun çaba harcıyoruz. Belediyemize ait tüm tesisleri vatandaşlarımız için açtık. İnşallah bu sıkıntılı günleri tez zamanda birlik ve beraberlik içerisinde atlatırız’’ diye konuştu.

 

Kent genelinde belediyeye ait tüm merkezler vatandaşların barınması için açan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yemek ihtiyacını yine kendi bünyesindeki tesislerden karşılıyor.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikalarında üretilen ekmekler, barınma merkezleri ve büfelerden ücretsiz olarak dağıtımı yapılıyor. Halk ekmek fabrikasında vatandaşlara ekmek arası kavurma ikramı yapıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi çorba evlerinde yapılan çorbalar depremin ilk gününden itibaren görevliler tarafından vatandaşlara ikram ediliyor.

BAŞKAN BEYAZGÜL ‘BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE BU SIKINTILI GÜNLERİ ATLATACAĞIZ’’ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN