Advert

Başkan Kuş: Çanakkale Ruhu Tüm Zorlu Zamanlarda Yaşamaya Devam Edecektir

18 Mart Çanakkale Zaferi münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Çanakkale’de eşsiz bir zafer kazanan milletin, birlik ve beraberlik ruhunu tüm zorlu zamanlarda yaşatmaya devam ettiğini söyledi.

933 kez okundu.
Başkan Kuş: Çanakkale Ruhu Tüm Zorlu Zamanlarda Yaşamaya Devam Edecektir
Advert

 

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda Çanakkale ruhunun yaşatılmasının önemine değinen Başkan Kuş, şunları dile getirdi:

Her milletten, her renk ve dilden milyonlarca vatan evladının, kutsal vatan toprağı, hürriyet ve bağımsızlığımızın simgesi bayrağımız uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda ederek bir mucizeyi gerçekleştirdiği Çanakkale Zaferi, dünya üzerinde gerçekleşmiş en büyük deniz ve kara savaşlarından biridir.

Osmanlı İmparatorluğu’nun dağıldığı bir zamanda, kutsal değerleri uğruna canlarını feda eden yüz binlerce vatan evladının kanlarıyla tarih yazdığı, milletimizin kaderindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan bu önemli gün, aradan binlerce yıl geçse bile unutulmayacaktır.

Bizlere unutulmaz bir zafer kazandıran, bugün üzerinde hür ve bağımsız yaşadığımız toprakları vatan olarak emanet eden aziz şehitlerimizin sergilediği ruh hali, tüm zorlu zamanlarda yaşamaya devam edecektir. Çanakkale’de olduğu gibi, Milli Mücadelede de 15 Temmuz’da bariz şekilde yaşadığına şahit olduğumuz bu heyecan ve fedakârlık, son zamanlarda yaşadığımız doğal afetlerde de kendini göstermiştir.

İlhamını, tüm farklılıklarına rağmen bizleri bir arada tutan millet olma bilincinden alan ve yüce dinimiz İslam’ın esaslarıyla çelikleşen bu irade, bugün bizlerin, yarın çocuklarımızın sonsuza kadar yaşatması gereken en büyük gücümüzdür.

Dünya tarihinin dönüm noktalarından sayılan Çanakkale Zaferi’nin bu yıl dönümü münasebetiyle, bu eşsiz zaferin mimarlarından Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyorum.

Başkan Kuş: Çanakkale Ruhu Tüm Zorlu Zamanlarda Yaşamaya Devam Edecektir 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN