Advert

Sağlık Çalışanlarına Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi Verildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Doç.Dr. Eyyüp Sabri Şeyhanlı’nın öncülüğünde, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personelimize yönelik Travma Resüsitasyon Kursu (TİLYAD) eğitimi verildi.

1141 kez okundu.
Sağlık Çalışanlarına Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi Verildi.
Advert

 

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulması için Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığını Eğitim birimi tarafından İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personele yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor. (TİLYAD) Eğitimi 4 Eğitmen ve 12 personelimizin kursiyer olarak katılımı ile başarı ile tamamlanmıştır.

 

Eğitimde katılımcı kursiyerlere, Hasta Nakli, Çoklu Travma, Şok, Havayolu Yönetimi, Kafa Travması, Omurga Travması, Toraks Travması, Karın Travması, Pelvis Travması, Ekstremite Travmaları, Yanık/Donuklar, Gebelikte Travma, Pediatrik Travma, Geriatrik Travma, Afetlerde Tıbbi Yaklaşım ve Adli Olguların değerlendirilmesi konuları teorik ve uygulamalı olarak verilmiştir.

Sağlık Çalışanlarına Travma İleri Yaşam Desteği Eğitimi Verildi. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU