Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Sözcü’ye yalanlama!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Sözcü Gazetesinin ‘Ak Partili Belediye halka değil restorana özel yol yaptı’ iddiasına yönelik açıklamada bulundu.

836 kez okundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Sözcü’ye yalanlama!
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Sözcü Gazetesinin ‘Ak Partili Belediye halka değil restorana özel yol yaptı’ iddiasını yalanlayarak sosyal medya hesabından yazılı açıklamada bulundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "21.11.2022" tarihinde Şanlıurfa Valiliği ve Büyükşehir Belediyemiz arasında yapılan protokole istinaden ihalesi gerçekleştirilen Karaköprü ve Haliliye ilçelerimizi kırsal yollardan birbirine bağlayan ve yaklaşık 40 kırsal mahallemizin doğrudan ve dolaylı 30.000 hemşehrimizin kullandığı Güllübağ, Yusufkuyu, Yeroluk, Dağeteği, Mıcıt, Melo, Zeytin, Gölpınar, Aşağı İçkara, Yukarı içkara, Kavakbaşı, Canoğlu, Kanoğlu, Yukarı Koymat, Aşağı Koymat, Kengerli, Küçük Yenice, Yenice, Diphisar, Güvemli, Hayrettin, Yıldız, Akçakebir, Özveren, Ağılmus, Gölcük, Yedikuyu, Culfacık, Güzelbulak, Kabahaydar, Aslıhan, Konaç, Kemerli, Ağzıbüyük, Akoğlan, Kalınbayat, Saklıca, Üçkuyu, Bayramlı, Kayacık, Yeniköy'ü bağlayan grup yolundaki asfaltlama çalışmalarımız devam etmektedir. Daha önceden de mevcut durumu sathi kaplama asfalt olan bu güzergah vatandaşlarımızın yenileme ve genişletme talebi üzerine yatırım programına alınmıştır. Bu kapsamda yapılan yol güzergahında direkt ve dolaylı faydalanan mahalleler olduğu gibi yol üzerinde bulunan işletmeler de faydalanmaktadır. Yatırımlarımız ve çalışmalarımızla %95 oranlarına getirdiğimiz kırsal yol ağımızın gerçekleşmesini %100 oluncaya kadar sürdüreceğiz. Sözcü Gazetesi’nin bu çalışmayı çarpıtarak; açılışı, ihaleden aylarca sonra yapılan bir işletmeye indirgemesi kırsal mahallerimize ve şehrimize hizmetlerimizi engelleyemeyecektir. Onlar hangi gerçek dışı haber ve yorum ile karşımıza çıkarlarsa çıksınlar biz aşk ile halkımıza hizmete devam edeceğiz. Sıcak asfalt, sathi kaplama asfalt, beton yollar ve sathi yollar olmak üzere mevcut tüm yollarımızda standartlarımızı artırıyoruz. 13 ilçenin tamamında, #Şanlıurfa'nın her yerindeyiz.’’dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden Sözcü’ye yalanlama! 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR