Advert

HALİLİYE’DE HER GÜN GLÜTENSİZ EKMEK ÜRETİLİYOR

Haliliye Belediyesi’nin PKU’lu ve çölyaklı vatandaşlara yönelik desteğiyle düzenli olarak glütensiz gıda kolisi verilen yaklaşık 2 bin vatandaş için yılda 741 bin 680 glütensiz ekmek üretiliyor.

1158 kez okundu.
HALİLİYE’DE HER GÜN GLÜTENSİZ EKMEK ÜRETİLİYOR
Advert

 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla her alanda vatandaşları yalnız bırakmayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi” sloganıyla vatandaşların ihtiyaç duydukları alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe genlinde ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, 1884 çölyak ve 148 PKU’lu vatandaşı da yalnız bırakmıyor. Çölyaklı ve PKU’lu vatandaşlara periyodik olarak verilen glütensiz gıda kolileri ile destek olan Haliliye Belediyesi, Sırrın Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Bulvarında bulunan Glutensiz Ekmek Fırınında da üretime devam ediyor. Yalnızca Haliliye ilçesinde ikamet eden değil, kent genelindeki çölyak ve PKU’lu hastalara glutensiz ekmeğin üretildiği fırından tüm vatandaşlar faydalanıyor. Glütensiz Ekmek Fırınına kayıt yaptıran vatandaşlar, Haliliye Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartla, aylık 30 adet ekmeği ücretsiz olarak teslim alıyor. Böylelikle; bu fırından çölyaklı vatandaşlar için yıllık 687 bin 660, PKU’lular için ise 54 bin 20 ekmek üretiliyor. Hijyen standartlarının en yüksek seviyede tutulduğu Glütensiz Ekmek Fırınından yararlanan vatandaşlar, sağlanan bu destekten dolayı Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Haliliye Belediyesine teşekkür ediyor. 

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise çölyak ve PKU’lu vatandaşların verilen hizmetten faydalanmak ve detaylı bilgi almak için “444 22 63” numaralı İletişim Merkezi aracılığıyla bilgi alabileceği kaydedildi.

HALİLİYE’DE HER GÜN GLÜTENSİZ EKMEK ÜRETİLİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU