Advert

Valibey sokak köpeklerinin toplatılması için talimat verdi

İstanbul Valiliği, 39 ilçede sokak köpeklerinin toplanması talimatını verdi. Kaymakamlık ve belediyelere gönderilen yazıda "5199 nolu 'Hayvanları Koruma Kanunu'nun gereğince uygulanması ilgili birimlerden talep edilmiştir. Kanun, sokak hayvanlarının bulundukları yerlerden alınmasını, rehabilitasyon merkezlerine götürülmesini, kısırlaştırılarak tedavi edilmesini, sağlıklarına kavuştukları tespit edildikten sonra yeniden alındıkları yere bırakılmasını gerektirmektedir" ifadeleri kullanıldı.

1050 kez okundu.
 Valibey sokak köpeklerinin toplatılması için talimat verdi
Advert

 

 Türkiye'nin son aylarda gündemden düşmeyen konularından biri de başıboş sokak köpekleri oldu. Birçok vatandaşımız köpeklerin saldırısına uğrayarak yaralandı, kimisi ise hayatını kaybetti. Vatandaşların gösterdiği tepkilerin ardından İstanbul Valiliği harekete geçti. Valilik 39 ilçe kaymakamlığı ve belediyeye sokak hayvanlarının toplatılması için yazdı gönderdi. Bu karar vatandaşlar tarafından da olumlu karşılandı.

"HAYVANLARI KORUMA KANUNU GEREĞİNCE UYGULANMALI"

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, "Valiliğimizce 04.07.2023 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 39 ilçe kaymakamlığı, 39 ilçe belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü'ne gönderilen yazıda 5199 nolu 'Hayvanları Koruma Kanunu'nun gereğince uygulanması ilgili birimlerden talep edilmiştir.

İstanbul Valisi Davut Gül

"KISIRLAŞTIRILMALI VE ALINDIĞI YERE BIRAKILMALI"

Kanun, sokak hayvanlarının bulundukları yerlerden alınmasını, rehabilitasyon merkezlerine götürülmesini, kısırlaştırılarak tedavi edilmesini, tedavi sonrası bir süre gözlemlenmesi ve sağlıklarına kavuştukları tespit edildikten sonra yeniden alındıkları yere bırakılmasını gerektirmektedir. İlgili yazı, ilgili birimlerin bu kanunun gereğince işletilmesi talebini içermektedir" denildi.

Valibey sokak köpeklerinin toplatılması için talimat verdi 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR