Advert

VİRANŞEHİR’DE ZABITA EKİPLERİNDEN GENEL DENETİM

Viranşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşın sağlığı için gıda üretim imalat ve satışı yapan işletmelere yönelik kapsamlı denetim gerçekleştirdi.

946 kez okundu.
VİRANŞEHİR’DE ZABITA EKİPLERİNDEN GENEL DENETİM
Advert


Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatıyla harekete geçen Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri ile birlikte ilçe genelinde bulunan işletmelerde denetimlerini sıklaştırdı. 
Vatandaşların sağlığını korumak için ilçedeki market, kasap, Lokanta, Pastane, manav, fırın ve unlu mamulleri gibi işletmelerde hijyen ve ürünlerin son kullanma tarihlerine yönelik denetim gerçekleştiren zabıta ekipleri, fahiş fiyat uygulamalarına karşı fatura fiyatı ve satış fiyatı karşılaştırması da yapıyor. 
Özellikle vatandaşların en yoğun şekilde hizmet aldığı marketler ve fırınlar üzerinde denetimlerini sıklaştıran ekipler, denetimler sırasında ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol ederken fırınlarda ekmekleri tartarak gramajlarını teyit etti. 
Hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen 2 fırına cezai işlem uygulanırken, kurallara uymayan işletmeler de zabıta ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından uyarıldı. 
Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların sağlığı için denetimlerini aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edecek

VİRANŞEHİR’DE ZABITA EKİPLERİNDEN GENEL DENETİM 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU