Advert

İL KOORDİNASYON KURULU 2023 YILI 3. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Valimiz Sayın Salih Ayhan başkanlığında, paydaşlarımızın katılımıyla İl Koordinasyon Kurulu 2023 yılı 3. Toplantısı düzenlendi.

847 kez okundu.
İL KOORDİNASYON KURULU 2023 YILI 3. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Advert

 

 

Çeşitli gündem maddelerine dair düzenlenen toplantı kapsamında Vali Ayhan; “2023 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısını icra etmek üzere bir aradayız. Öncelikle toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyor, hepinizi muhabbetle selamlıyorum. Hepiniz hoş geldiniz.” diyerek sözlerine başladı.

 

Sonrasında gündeme dair hitaplarıyla sözlerine devam eden Vali Ayhan; “En son nisan ayında sizlerle bir araya geldik. O zamanki en sıcak gündemimiz malumunuz deprem ve sel felaketleriydi. Bütün önceliğimizi afet gündemi için ayırmıştık. Şimdi toparlandık, bu olumsuzlukların büyük kısmını geride bıraktık. Afetlerin yol açtığı hasarların izlerini şehrimizden tamamıyla silmek için çalışıyoruz. Şu anki öncelikli durumumuz, depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını gidermek. Oluşturduğumuz konteyner kentlerle, bu ihtiyacı geçici olarak karşıladık. Ancak TOKİ deprem konutlarımızın yapımlarını bir an evvel tamamlayarak mağdur vatandaşlarımızı bu konutlara yerleştirmemiz gerekmektedir. Şu anki önceliğimiz budur. Bu nedenle süreç içerisinde karşılaşılabilecek sorunları önceden öngörmek ve koordineli şekilde çözüme kavuşturmak büyük önem arz ediyor. Bildiğiniz gibi, projelerin içerisinde en önem verdiğim hususlardan bir tanesi eğitim alanı. Birlikte geçirdiğimiz bir yılı aşkın süreçte çok güzel eğitim projelerini hayata geçirdik. Eğitime ne kadar önem verdiğimizi hissettirdik ve şehrimizde eğitime bir ivme kazandırdık diye düşünüyorum. Deprem ve sel gibi olağanüstü afetler yaşamamıza ve bu sebeplerden eğitime ara vermiş olmamıza rağmen, hassasiyetimizin neticesinde LGS’de güzel sonuçlar da elde ettik. 4 yavrumuz LGS’de tam puan aldı. 13 öğrencimiz 1 yanlış yaptı. 34 öğrencimiz de 2 yanlış yaptı. Evlatlarımızı, eğitim camiamızı ve ailelerimizi tebrik ediyorum. Ancak başarı elde etmek için hepimizin gayret göstermesi gerekiyor. Şehirdeki yöneticiler olarak bizlerin, eğitimcilerimizin, ailelerin ve yavrularımızın gayretleriyle eğitimde daha iyi yerlere gelebiliriz. Hepimizin bu konuda gayreti gerekiyor. Bizim üzerimize düşen ne varsa yapmalıyız, sonrasında da karşımızdaki vatandaşlardan gayret göstermelerini beklemeliyiz. Örneğin okullarımız şu an yaz tatilinde. 3 ay sürecek uzun bir mola verdik. Bu süreci iyi değerlendirmemiz gerekiyor. Okullarımızdaki eksik-gedik ne varsa bu süreçte tamamlanmalı. Yavrularımız eylül ayında okullarına döndüklerinde pırıl pırıl bir yer görmeliler. Hasarlar, eksiklikler, her ne varsa yaz tatilinde tamamlansın.” dedi.

 

Yaz aylarında yaşanan büyük bir problem olan orman yangınlarına da dikkat çeken Vali Ayhan; “Orman yangınlarını önlemek adına gereken tüm tedbirlerin alınması büyük önem taşıyor. Önceki senelerde çok büyük yangınlar ülkemizde yaşandı. Yangınlar yalnızca bir ilin problemi değildir. Ülkenin, hatta dünyanın sorunudur. Tek bir dünyamız, tek bir doğamız var. Onu korumak adına gereken ne varsa yapılmalı, halk bilinçlendirilmeli. Özellikle anız yakmayı engellemek için uyarılar yapılmalı.” dedi.

 

Hitaplarının sonunda Vali Ayhan; “Defaatle belirttiğim gibi, birlik ve beraberlik içerisinde her şeyin üstesinden geleceğimize dair inancım tamdır. Umuyorum bu birlik ruhuyla birçok güzel işin altına imzalarımızı atacağız. Özveriniz ve gayretleriniz için her birinize teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadeleriyle sözlerini tamamladı. Sonrasında ise kurumlarımızdan kendisine yöneltilen talep ve önerileri dinleyerek konunun ivedilikle halledilmesi için yetkililere talimatlarını verdi. Tüm talepleri dinleyip notlar alındıktan sonra, toplantı sona erdi.

 

 

İL KOORDİNASYON KURULU 2023 YILI 3. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR