Advert

KARAKÖPRÜ’DE 3 YENİ TESİSİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Karaköprü Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Seyrantepe Kapalı Spor Salonu, 8 bin metrekarelik park ve kırsala yapılan sentetik çim sahanın açılışları Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

1274 kez okundu.
KARAKÖPRÜ’DE 3 YENİ TESİSİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi ilçeyi kalkındırmak için kazandırdığı yatırımları bir bir hizmete sunuyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı ilçede ağırlayarak tamamlanan 3 tesisin açılışını birlikte yaptı.

 

Vali Ayhan ve Başkan Baydilli ilk olarak Seyrantepe Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla ilçeye kazandırılan kapalı spor salonunu ziyaret etti. Burada çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ayhan ve Başkan Baydilli daha sonra bu tesisin açılışını gerçekleştirip hizmete sundular.

 

Açılışta konuşan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Karaköprü genç bir ilçe; gelişiyor, değişiyor ve dönüşüyor. Buna göre tüm ihtiyaçlar yapılıyor. Bugünde güzel bir tesisi hizmete sunuyoruz. Tesisin yapımında emeği geçen Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Karaköprü Belediyemize teşekkür ediyorum. 2023 yılı inşallah bol açılışlı bir yıl olacaktır” dedi.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise “Büyüyen ve gelişen Karaköprü’müze yeni tesisler kazandırmaya devam ediyoruz. Bugün de Seyrantepe Mahallemize Gençlik ve Spor Bakanlığımızı katkılarıyla yapımını tamamladığımız Kapalı Spor Salonumuzun açılışlını gerçekleştirdik. 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladığımız Kapalı Spor salonumuz 4 bin m2 alan üzerinde ve kapalı alanı yaklaşık bin m2 olan içerisinde; basketbol, voleybol ve futbol sahası bulunan bir kompleks şeklinde yaptık. Kapalı Spor salonumuz Karaköprü’müze, Seyrantepe Mahallemize ve çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Vali Ayhan ve Başkan Baydilli çocuklarla voleybol maçı yaptı.

 

Seyrantepe Kapalı Spor Salonu açılışından sonra 4. Murad Kültür Merkezine geçen Vali Ayhan ve Başkan Baydilli merkezde kurs gören kursiyerlerle sohbet etti.

 

Kültür Merkezi ziyaretinden sonra Mehmetçik Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 8 bin M2’lik parkın açılışını yapan Vali Ayhan ve Başkan Baydilli burada karşılaştıkları vatandaşlarla da bir süre sohbet edip talep ve önerilerini dinledi.

 

İlçe merkezindeki açılışların ardından kırsala geçen Vali Ayhan ve Başkan Baydilli, Karaköprü Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Göbekli Kırsal Mahallesi’nde sürdürülen sathi asfalt kaplama çalışmasını inceledi.

 

İncelemenin ardından Göbekli Mahallesi’nde gençler için kazandırılan sentetik çim sahanın açılışını gerçekleştirilip gezi programı tamamlandı.

 

Vali Salih Ayhan’ın Karaköprü’ye yaptığı ziyarette; İl Jandarma Komutanı Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, AK Parti Karaköprü İlçe Başkan V. Halit Yaşar Keleşabdioğlu ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

 

 

 

 

 

 

 

KARAKÖPRÜ’DE 3 YENİ TESİSİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU