Advert

Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis'te Sıcak Hava Bunaltıyor

Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis'te sıcak hava etkisini sürdürüyor. Vatandaşlar havuzlarda serinlemeye çalışırken, bazıları ise gölgelik alanlarda vakit geçiriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ise kronik rahatsızlıkları olanlar, yaşlılar ve çocukların sıcak saatlerde dikkatli olmaları gerektiğini belirtti.Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis'te sıcak hava bunaltıyor.

1263 kez okundu.
Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis'te Sıcak Hava Bunaltıyor
Advert

Gaziantep'te 41 derece ölçülen sıcaktan bunalanlar vatandaşlar, hafta sonunu da fırsat bilerek Mimar Sinan Mahallesi Dr. Asım Güzelbey Caddesi'ndeki havuzlara ilgi gösterdi.Vatandaşlar, havuzlarda yüzerek hafta sonu tatilinin keyfini çıkardı.Bazı çocuklar ise süs havuzlarında serinlemeye çalıştı.Vatandaşlardan Yunus Emre Yılmaz, AA muhabirine, sıcak havadan dolayı havuzları tercih ettiğini belirterek, "Havalar çok sıcak hafta sonunda da havuzlarda serinlemeye çalışıyoruz. Güzel ve keyifli vakit geçiriyoruz. " dedi.Ahmet Çakmak ise kent merkezinin çok sıcak olduğunu ifade ederek, "Buraya serinlemeye geldik. Geldiğimize de çok memnun olduk. Böyle mekanların artmasını istiyoruz." diye konuştu.ŞanlıurfaŞanlıurfa'da, sıcak hava hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.Termometrelerin 45 derece ölçüldüğü kentte, mecbur kalmadıkça öğle saatlerinde kimse dışarıya çıkmayı tercih etmiyor.Kimi vatandaşlar ise Balıklıgöl Yerleşkesi'nde bulunan yeşil alanlardaki gölgeliklerde vakit geçiriyor.Şanlıurfa Valiliği ise hafta boyunca devam edecek sıcak hava dalgasına karşı uyarıda bulunmuştu.KilisKilis'te de bunaltıcı sıcaklar etkisini sürdürüyor. Sıcaklığın 42 dereceye ulaştığı kentte, vatandaşlar gölgelik alanlarda ve parklarda serinlemeye çalışıyor.Sıcak havadan bunalan bazıları ise havuzlarda serinlemeye çalıştı.Kentin işlek caddelerinde ise insanların sıcak dolayısıyla dışarı çıkmadığı gözlendi.

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 6. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, sıcak hava dalgası nedeniyle bölgede yaşayan kronik rahatsızlıkları olanlar, yaşlılar ve çocuklar başta olmak üzere vatandaşların günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

Gaziantep Şanlıurfa ve Kilis'te Sıcak Hava Bunaltıyor
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU