Advert

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yanık Ünitesi hizmet vermeye başladı.

6 yataklı Yanık tedavi ünitesi hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisinin yapılacağı Yanık Tedavi Ünitesi hizmet vermeye başladı.

981 kez okundu.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yanık Ünitesi hizmet vermeye başladı.
Advert

 

 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ersin Rasim Arslan,

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık ünitesinden sorumlu genel Cerrahi uzmanıyım. Bugün sizlere Temmuz ayından beri hizmete açılan Yanık ünitemiz hakkında bilgiler aktarmaya çalışacağım. Ünitemiz poliklinik ve servis olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Servisimiz altı yataklı olup hafif ve orta düzeydeki yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde aktif olarak hastalarımıza hizmet vermektedir.

 

Bölgemizde sıkça karşılaştığımız sorunlardan biri olan yanık sanılandan daha büyük problemler yaratabilmektedir. Tedavi için halkımız tarafından yanlış uygulamalar sıkça denenmektedir. (Yumurta akı, ayakkabı boyası, tereyağı, diş macunu). Sağlık merkezlerine başvurmadan yapılan tedavi yöntemleri iyileşme ve yaranın seyri açısından daha büyük riskler oluşturmaktadır. Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi olarak Temmuz ayından itibaren aktifleştirdiğimiz Yanık Ünitemiz ihtiyacı olan hastalarımıza doğru tedavi uygulanması konusunda hizmet vermektedir. Ünitemiz servis ve poliklinik kısmından oluşmaktadır. Yanık Ünitesi Servisi 6 yataklı olup hafif ve orta derece yanık hastalarının takip ve tedavisi yapılmaktadır. Polikliniğimiz hafta içi her gün mesai saatlerinde hastalara hizmet vermektedir. Yanık konusunda etkin ve doğru tedaviyi almak için ünitemize başvurabilirsiniz”dedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Yanık Ünitesi hizmet vermeye başladı. 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR