Advert

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE OKUMA EVİ TEŞEKKÜRÜ

Karaköprü Belediyesinin öğrencilerin hizmetine sunduğu okuma evlerinde konforlu bir ortamda ders çalışıp sınavlara hazırlanan gençler kendilerine bu imkanları sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler

1081 kez okundu.
ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE OKUMA EVİ TEŞEKKÜRÜ
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi tarafından hizmet veren okuma evleri ile halk kütüphanesi konforlu ve sessiz bir ortamda sınavlara çalışmak isteyen öğrencilerin uğrak yeri haline gelirken, öğrenciler kendilerine sunulan bu imkândan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.

ALES, YKS, KPSS, TUS ve YDS gibi sınavlara hazırlanmak için okuma evlerinde ders çalışmayı seçen öğrenciler burada konforlu bir ortamda ders çalışırken, yaz sıcaklarında serin ve sessiz bir şekilde sınavlarına hazırlanıyorlar.

 

İlçeye daha önce kazandırılan 4 adet okuma evine ek olarak 4 tane daha okuma evinin yapımı sürerken, kısa süre sonra tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulması hedefleniyor. Okuma evlerinden yararlanan gençler ders çalışmak için kendilerine serin, sessiz ve konforlu bir alan sunulduğunu dile getirerek burada derslere daha motive bir şekilde çalıştıklarını belirttiler.

Öğrenciler ilçeye okuma evleri kazandırarak bu imkanları kendilerine sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkürlerini ilettiler.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise ülkenin geleceğini şekillendirecek olan gençlere yapılacak yatırımın en kıymetli yatırım olduğuna dikkat çekerek, “Bizim geleceğimiz olan gençlere de yatırım yapmamız gerekiyor ki daha iyi nesilleri geleceğe aktaralım. Bu doğrultuda her mahallemize okuma salonu kazandırma hedefimiz var. Esentepe, Seyrantepe, Doğukent ve Atakent mahallelerimizde faaliyete koyduğumuz okuma salonlarında gençlerimiz gelip ders çalışıyor ve sınavlara hazırlanıyor. Bunun yanında diğer mahallelerimize de söz verdiğimiz gibi şu an 4 adet okuma evimizin inşaatı da sürüyor bazıları bitme aşamasına geldi diyebiliriz.

Gençlerimize serin ve sessiz ortamda ders çalışma imkânı sağlayarak onların hedeflerine ulaşmaları yolunda bir nebze destek oluyoruz. Tüm öğrenci kardeşlerime derslerinde ve sınavlarında üstün başarılar diliyorum. İnşallah buralarda yetişen gençlerimiz ileride ülkemize, millete önemli hizmetler verecek konumlara gelecekler” diye konuştu.

 

Atakent, Esentepe ve Seyrantepe IV. Murad okuma evleri 08.00 -21.00 saatleri arasında hizmet verirken, Doğukent okuma evi ve Çankaya halk kütüphanesi 08.00- 17.00 saatleri arasında öğrencilere hizmet veriyor.

ÖĞRENCİLERDEN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE OKUMA EVİ TEŞEKKÜRÜ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU