Advert

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NİN JİMNASTİK KURSU İLE SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞİYOR

Viranşehir Belediyesi’nin ‘Haydi çocuklar spora’ sloganıyla başlattığı yaz dönemi kursları kapsamında faaliyet gösteren jimnastik kursu çocukların yoğun ilgisini görüyor.

1228 kez okundu.
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NİN JİMNASTİK KURSU İLE SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞİYOR
Advert


Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatıyla Viranşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde 10 branşta açılan yaz kursları, tüm hızıyla devam ediyor. Sağlıklı bireyler yetiştirmeyi ve ülke sporuna başarılı profesyonel sporcular kazandırmayı hedefleyen Viranşehir Belediyesi’nin başlattığı kurslardan birisi olan jimnastik kursu, çocukların büyük ilgisini görüyor. Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan 5-12 yaş aralığındaki çocuklar, sağladığı pek çok fayda ile dikkat çeken jimnastiği öğrenme fırsatı buluyor. Kursta eğitim gören geleceğin yıldız sporcu adayları,  eğitim süreleri boyunca fiziki, sosyal ve manevi eğitimlerle profesyonelliğe giden yolda önemli adımlar atıyor.

JİMNASTİK KURSU ÇOCUKLARIN FİZİKSEL GELİŞİMİNE KATKI SUNUYOR
Viranşehir Belediyesi’nin açtığı jimnastik kursu sayesinde çocuklar, kas kemik yapılarını kuvvetlendiriyor, bedenlerini daha bilinçli bir şekilde kullanmayı öğreniyor ve duruş bozukluklarının önüne geçiyor. Çocuklar ayrıca eğitim dönemlerinde denge, kuvvet, çabukluk, esneklik, el-göz koordinasyonu, sinir-kas koordinasyonu ve bedenlerini bilinçli bir şekilde kullanabilme yeteneği kazanıyor.
Kursa katılan öğrenciler, jimnastik yaparak tatillerini en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirterek, verilen kurs nedeniyle Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci ve Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NİN JİMNASTİK KURSU İLE SAĞLIKLI BİREYLER YETİŞİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN