Advert

EYYÜBİYE HALKI BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE RAHAT BİR NEFES ALDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Eyyübiye ilçesinde bulunan Katı Artık Bertaraf Tesisinde yeni alınan makinaların da devreye alınmasıyla birlikte kötü kokudan dolayı evlerinin pencerelerini açamayan vatandaşlar rahat bir nefes aldı.

1095 kez okundu.
EYYÜBİYE HALKI BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE RAHAT BİR NEFES ALDI
Advert

 

 

Kentte Eyyübiyeli vatandaşların yaşamış oldukları kötü koku sorununa kalıcı çözüm üretmek için gerekli çalışmaları yapan ve tesis yetkilileriyle sürekli temas halinde olan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eyyübiye ilçesindeki kötü koku sorununu da çözüme kavuşturdu.

 

Tesise entegre edilen 7 yeni makinanın devreye alınmasıyla birlikte Eyyübiye’de kötü koku hissedilir derecede azaldı. Öyle ki daha önceden evlerinin kapı ve pencerelerini açamayan vatandaşlar şimdilerde pencerelerini rahatlıkla açarak evlerinde vakit geçirebiliyor.

 

Yapılan çalışmalarla 120 milyon TL yatırımla hem Eyyübiye kötü kokudan kurtuldu hem de 40.000 hane için elektrik enerjisi üretecek altyapı kuruldu. Bölgede yaşayan vatandaşlar rahata kavuşurken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Himayelerinde başlatılan Sıfır Atık projesine de büyük katkı sağlandı.

 

BAŞKAN BEYAZGÜL, “HALKIMIZIN RAHAT BİR NEFES ALMASINI SAĞLADIK”

 

Katı atık berteraf tesisinde makinaların devreye girmesiyle birlikte ilçede kötü kokunun büyük ölçüde sona erdiğini aktaran Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa’da bir başarıya daha imza attık. İstanbul’un Haliç’i neyse Eyyübiye’deki kötü koku da o şekildeydi. 24 saat koku vardı. İnsanların gece uyuyabilmesi mümkün değildi. Kapı pencereleri kapatmalarına rağmen yine de çok zordu. Buradaki işletmecilerle görüştüğümüzde vatandaşlarımızın yerinde bir gece kalmaları yönünde telkinde bulunduk. Kimsenin tahammül edebileceği bir koku değildi. Biz de bu kokudan vatandaşlarımızı kurtarsak her şeye değer diye düşündük. Kolları sıvayarak yeni alınan motorlarla birlikte bütün makinaların çalışmasını sağladık. Halkımız Belediye Başkanı olarak şahsıma inandılar. Ben bir kez daha bana inanan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN BEYAZGÜL’E TEŞEKKÜR

 

Eyyübiye’de ikamet eden vatandaşlar daha önceleri evlerinde cezaevi gibi her yeri kapattıklarını buna rağmen dayanamadıklarını ancak şimdilerde kokunun çok büyük oranda ortadan kalktığını belirterek kokunun giderilmesinde gösterdiği büyük emek ve özveriden ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e ve ekibine teşekkür ettiler.

EYYÜBİYE HALKI BAŞKAN BEYAZGÜL’ÜN GİRİŞİMLERİYLE RAHAT BİR NEFES ALDI 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR