Advert

Başkan Kuş: Peygamberimizin Ahlakına Çok İhtiyacımız Var

Tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olan Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya gelişinin yıl dönümü olan Mevlid Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, “Bugün çok büyük bir buhran yaşayan insanlık, ancak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yüce ahlakıyla tanışmakla kurtuluşa erebilir” dedi.

767 kez okundu.
Başkan Kuş: Peygamberimizin Ahlakına Çok İhtiyacımız Var
Advert

 

Başkan Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

Kameri takvime göre Rebiülevvel ayının 12’nci gününe rastlayan Mevlid Gecesi, insanı insan yapan tüm erdemli hasletlerin yitirildiği bir dönemde Hz. Muhammed Mustafa’nın (s.a.v.) dünyaya gelişinin yıl dönümüdür.

Tüm insanlığın heyecanla beklediği, güzel ahlak, ilim, hikmet, adalet ve merhametin temsilcisi olan Sevgili Peygamberimiz, 23 yıllık nübüvvet süresi sonunda hayatının merkezinde olan Kur’an-ı Kerim’in hakikatleri ve geride bıraktığı örnek yaşantısıyla insanlığa her iki cihanda kurtuluşun yolunu göstermiştir.

Kısa bir mesaja sığması imkânsız olan, asırlar boyunca her gün bir mucizevi yönü keşfedilen Kur’an-ı Kerim ve Peygamberimizin hikmet dolu sünnet-i seniyyesi, vahim bir gidişatta olan tüm insanlık için yönlerin çevrilmesi gereken gerçek pusuladır. Bugün çok büyük bir buhran yaşayan insanlık, ancak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yüce ahlakıyla tanışmakla kurtuluşa erebilir.

Eğitimden sağlığa, insan haklarından çevreye kadar içtimai hayatın her alanına hitap eden Allah Resulü’nün hayatını anlamaya ve onun ahlakına çok ihtiyacımız var diyerek, idrak edeceğimiz Veladet-i Nebi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, bu gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm dünyaya huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Başkan Kuş: Peygamberimizin Ahlakına Çok İhtiyacımız Var 63URFAHABER.CE09*OM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU