Advert

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Viranşehir Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci Başkanlığında gerçekleştirildi.

830 kez okundu.
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Advert


Viranşehir Belediyesi Meclis salonunda halka ve basına açık gerçekleştirilen toplantıya, meclis üyelerinin yanı sıra belediye birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, katılımlarından dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, toplantıda alınacak kararların hayırlara ve güzelliklere vesile olması dileğinde bulundu. 
Göreve geldikleri günden bu yana hep beraber güzel hizmetlere imza attıklarına inandığını söyleyen Başkan Ekinci, yapılan yatırım ve hizmetlerle ilçenin adeta çehresinin değiştiğini söyledi.
Kentte alt ve üst yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Başkan Ekinci, ilçeyi modern yollara kavuşturmanın yanı sıra alt yapı sorununu da kökten çözmek için çalışmaların gece gündüz devam ettiğini kaydetti.
Yapılan çalışmalarla ilçenin adeta şantiyeye döndüğünü sözlerine ekleyen Ekinci; “Yaklaşık 4 buçuk yıldır Viranşehir’e hizmet etmeye çalışıyoruz. Güzel işler yaptığımızı beraber görüyoruz. İçme suyu şebekesinden dolayı biliyorsunuz Gölbaşı, Azadi, Yenimahalle, Cumhuriyet mahalleleri ile Kışla Mahallesi’nin bir kısmında tadilat oldu, bazı yerlerde eksiklerimiz kaldı. O eksikleri de gidermek için 10 gün önce çalışmalara başladık. İnşallah 45 günlük bir sürede de 304 tane sokağımızı, 345 bin metrekare alanımızı da kapatmış olacağız. Bu ay bütçe ayı. Meclisimiz önümüzdeki yılın bütçesini 20 günde hazırlayacak ve bir üst Meclise göndereceğiz” dedi.
Açılış konuşmasının ardından toplantının gündem maddelerine geçildi. Gündem maddelerinin bazıları komisyona bazıları ise oy birliği ve oy çoğunluğu ile kabul edildi. 
Belediyenin 2024 yılı ve izleyen iki yılın mali yılı bütçesinin de görüşüleceği Ekim ayı meclis toplantısının yaklaşık 20 gün süreceği belirtildi. 
Ekim ayı olağan meclis toplantısının 2.Birleşiminin 2.Oturumuna yarın saat: 14.00’te devam edilecek.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU