Advert

KARAKÖPRÜ KIRSALINDA ÇOCUKLAR GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÖĞRENİYOR

Karaköprü Belediyesinin temiz çevre parolasıyla sürdürdüğü geri dönüşüm ve sıfır atık projesi kapsamında kırsaldaki okullarda çocuklara geri dönüşümün önemi ile çevre koruma eğitimleri veriliyor

937 kez okundu.
KARAKÖPRÜ KIRSALINDA ÇOCUKLAR GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÖĞRENİYOR
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi, temiz çevre ve yaşanılabilir bir dünya parolasıyla sürdürdüğü geri dönüşüm ve sıfır atık projesi kapsamında çocuklara yönelik farkındalık eğitimleri gerçekleştiriyor.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin başlattığı ve önemle üzerinde durduğu proje kapsamında Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından ilçe merkezindeki okulların yanı sıra kırsaldaki çocuklara da geri dönüşüm ve sıfır atık farkındalık eğitimleri veriliyor.

 

İlçeye bağlı Kırkpınar Kırsal Mahallesinde bulunan ilk ve ortaokulda gerçekleştirilen programda çocuklara geri dönüşüm ve atıkların dönüştürülmesiyle ile doğada elde edilecek kazanımlar, ağaçların ve toprağın korunmasının önemi ve kişisel temizlik, çevre temizliği konularında bilgi verildi.

 

Kırsaldaki çocukların da geri dönüşüm konusundan haberdar olması ve bilinçlenmesi hedefi bu etkinliğin amacını oluştururken, çocukların durumu kavrayabilmesi için çeşitli broşürler ve kitapçıklar hediye edildi. Kırkpınar İlk ve Ortaokuluna da geri dönüştürebilir atıkların toplanması için geri dönüşüm seti hediye edildi.

 

Karaköprü Belediyesi Çevre Koruma Birimi tarafından merkez ve kırsaldaki okullarda çocuklara yönelik geri dönüşüm eğitimleri ve çeşitli etkinlikler devam edecek.

KARAKÖPRÜ KIRSALINDA ÇOCUKLAR GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÖĞRENİYOR 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU