Advert

VALİ ŞILDAK VAKIFLAR VE SGK'YI ZİYARET ETTİ

Şanlıurfa’da hizmet veren kurumları daha iyi tanımak, genel durumu görmek ve yapılan çalışmaları yerinde incelemek için kurum ziyaretlerini sürdüren Vali Hasan Şıldak, bu kapsamda Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumunu (SGK) ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili brifing aldı.

890 kez okundu.
VALİ ŞILDAK VAKIFLAR VE SGK'YI ZİYARET ETTİ
Advert

 

 

İlk olarak Vakıflar Bölge Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Şıldak, burada Vali Yardımcısı Yeliz Mercan ve Bölge Müdürü Mehmet Ali Palalı tarafından karşılandı.

 

Vali Şıldak’a bölge müdürlüğü bünyesindeki taşınmaz kültür varlıkları listesi, yatırım programları, günümüze kadar yapılan restorasyon çalışmaları, yapılması planlanan projeler ve devam eden çalışmalar hakkında Müdür Palalı tarafından detaylı bilgiler verildi.

 

Vakıf esrelerinin korunması ve yaşatılması gerektiğinin altını çizen Vali Şıldak, vakıfların toplumdaki yardımlaşma ve dayanışma ruhunu güçlendirdiğini belirtti.

 

SGK BRİFİNGİ

Vakıflar Bölge Müdürlüğünün ardından Sosyal Güvenlik Kurumuna geçen Vali Şıldak, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur ve SGK İl Müdürü Nurettin Nacar tarafından karşılandı. İl Müdürü Nacar tarafından çalışmalarına yönelik yapılan sunumda; kurumun kadro ve personel durumu, Sosyal Güvenlik Kurumu istatistiki bilgileri, Şanlıurfa'daki SGK’lı çalışan sayısı, işyeri sayısı, sosyal güvenlik kapsamı dışında kalan nüfus, emekli sandığı, Bağ-Kur ve SSK’lı emekli sayıları ve oranları, genel sağlık sigortası primi ödemeleri, işyeri ve sigortalı durumu, aktif çalışan kişi sayısı, kurum alacakları, eczane ödemeleri, sağlık hizmetleri ve iş kazası vakaları gibi konularda Vali Şıldak’a bilgi aktarıldı.

 

Brifing sonrası çalışanları da ziyaret eden Vali Şıldak, personele başarılar diledi.

VALİ ŞILDAK VAKIFLAR VE SGK'YI ZİYARET ETTİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin