Advert

Viranşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sanatla İyileşiyor.

Viranşehir Trsm gelenekselleşen tiyatro gösterilerine bir yenisini daha ekledi.

912 kez okundu.
Viranşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sanatla İyileşiyor.
Advert

 

10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü'nde toplumda ruhsal hastalığı olan bireylere yönelik olarak var olan damgalamayı ve ayrımcılığı azaltmak amacıyla personellerin danışanlarıyla beraber oynadığı "Beni Bi Dinle" adlı tiyatro oyunu ve el emeği ürünlerinin sergilendiği 4. Geleneksel Trsm tiyatro ve sergi programı izleyicilerden büyük takdir topladı. 5 yıl önce başlanan gelenek, gittikçe büyümeye ve sanatın iyileştirici yönüne dikkat çekmeye devam ediyor.

Fiziksel hastalıkların yanı sıra toplumda var olan psikiyatrik hastalıkların da bilinmesi, toplumsal farkındalığın artması psikiyatri hastalarının yaşamlarını en çok kolaylaştıran etmenler olduğunu belirten Trsm ekibi, İlçemizde buna yönelik çalışmalar yürütmeye devam edeceklerini belirtti.

            Viranşehir kaymakamı Sn. Önder Koç, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetler  Başkanı Doç.Dr. Mehmet Reşat Ceylan, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci,Viranşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim yağan,Viranşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr Muhammet Yılmaz ve vatandaşlar katılım sağladı.

Tiyatro gösteriminden sonra Etkinliğe katılan misafirler Trsm hastalarının yaptığı sergi’yi gezdiler.

Viranşehir Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Sanatla İyileşiyor. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin