Advert

EĞİTİM YATIRIMLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ

Şanlıurfa’da Eğitim Yatırımları Hız Kazanıyor Eğitim Yatırımları Değerlendirme Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirildi.

789 kez okundu.
EĞİTİM YATIRIMLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ
Advert

 

 

Şanlıurfa’nın 2024-2026 yılları Devlet ve Temel Eğitim yatırım programı tekliflerinin görüşüldüğü toplantıda kent merkezi ve ilçelerde yapılacak olan okullar ve diğer eğitim tesislerinin son hazırlık durumları masaya yatırıldı. Milli Eğitim Hizmet Binaları, İlkokul, Ortaokul, Lise Okul Binaları, Spor Salonu, Pansiyon, Özel Eğitim Uygulama Okulu, Öğretmenevi ve Halk Eğitim Merkezi gibi binaların yapımı için arazi durumları, inşaat çalışmaları, ihale aşamaları ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezleri depremlerde zarar gören okulların son durumu ve yerine yenilerinin inşası gibi konular gözden geçirildi.

 

Millî Eğitim Bakanlığının Şanlıurfa’ya pozitif ayrımcılık gösterdiğinin altını çizen Vali Şıldak, eğitim yatırımlarına hız verdiklerini belirterek, “Devletimiz Şanlıurfa’ya büyük önem veriyor, genç nüfusa sahip olduğumuzun farkındayız ve bunu iyi kullanabilmek adına çalışmalar yürütüyoruz. Bugün de Şanlıurfa’mızda eğitim yatırımları anlamında ne durumdayız, onu gözden geçirdik. Yapımı devam eden okul inşaatlarımız var, ihale aşamasında olan dersliklerimiz var. Hedefimiz memleketimizdeki 2’li eğitim sistemini sona erdirmektir. Eğitim, en çok üzerinde durduğumuz konu. Bu yüzden eğitimin kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışacağız.” dedi.

 

Toplantıya Vali Hasan Şıldak’ın yanı sıra, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Müdür Yardımcıları ile Şube Müdürleri katıldı.

EĞİTİM YATIRIMLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin