Advert

Minik öğrencilere 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Ambulans tanıtımı yapıldı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi tarafından; bir okulda eğitim gören minik öğrencilere; 112 acil sağlık hizmetleri ve ambulans tanıtımı yapıldı.

1066 kez okundu.
Minik öğrencilere 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Ambulans tanıtımı yapıldı.
Advert

 

 “Her yıl yaptığımız Minik 112 projesine, bu eğitim öğretim yılında da devam ediyoruz. Bu yıl projemizi Bir ilköğretim okulundan başladık. Burada eğitim gören minik öğrencilerimize, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Eğitim Birimi personellerimizce, Minik 112 ve Ambulans tanıtımı yaptık Minik 112 ile amacımız geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Acil Sağlık Hizmetleri konusunda temel bilgiler ile donatılması, sağlıklı yaşam konusunda daha bilinçli ve etkin olmasını sağlamaktır.”

Etkinlik kapsamında; okul bahçesine getirilen acil yardım ambulansını inceleyen minik öğrencilere, acil bir durumla karşılaştıklarında nasıl ambulans çağırmaları gerektiği, hangi durumlarda 112’nin aranacağı, hattın gereksiz meşgul edilmemesi gerektiği, ambulansın çalışma sistemi, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen gösterilmesi konularında bilgiler verildi.

112 farkındalık eğitimlerine, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca ilimiz genelindeki okullarda devam edileceğini belirtti.

Minik öğrencilere 112 Acil Sağlık Hizmetleri ve Ambulans tanıtımı yapıldı. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU