Advert

VİRANŞEHİR’DE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE TİYATRO OYUNUYLA DİKKAT ÇEKİLDİ

Viranşehir’de, uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele kapsamında İstanbul Tiyatro Balans tarafından sergilenen “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

889 kez okundu.
VİRANŞEHİR’DE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE TİYATRO OYUNUYLA DİKKAT ÇEKİLDİ
Advert


İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesinin destekleriyle Lise ve Ortaokul öğrencilerine yönelik uyuşturucu ve bağımlılık ile mücadele konulu “Pembe Aslında Siyahtır” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. 
Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi Şehit Ömer Halis Demir konferans salonunda düzenlenen tiyatro oyununa öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 
Kasım Uçkan'ın yazarlığını yaptığı, Metin Karaman yönetmenliğinde gerçekleşen 4 seanslık oyunda, uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zararlı alışkanlıklar nedeniyle gençler ve ailelerin yaşamış olduğu yıkımlar, kayıplar ve toplum üzerindeki olumsuz etkileri anlatıldı.
Tiyatrosu oyuncuları “Pembe Aslında Siyahtır” oyununun amacının, gençliğe tozpembe olarak sunulan uyuşturucunun ne kadar zararlı olduğunu gençlere göstermek olduğunu belirtti. Bu yüzden çevrelerinde uyuşturucu kullanan ya da satan birilerini gördüklerinde polise bildirmeleri gerektiği konusunda öğrencilere tavsiyelerde bulundu.
Tiyatro oyununu çok beğendiklerini ifade eden öğrenciler ise, bu güzel faaliyetten dolayı İlçe Kaymakamlığı ve Viranşehir Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler. 
Öğrenciler, sahneye yansıyan anne ve babaların çaresizliği karşısında duygulandık. Bir babanın çocuğunu ihmal etmesi ve sonrasında büyük acı yaşaması ise bizi çok duygulandırdı” şeklinde konuştular.

VİRANŞEHİR’DE UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE TİYATRO OYUNUYLA DİKKAT ÇEKİLDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin