Advert

LAPAROSKOPİK WHİPPLE (KAPALI) AMELİYAT İLE HAYATI KURTULDU.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Gastroenteroloji Cerrahi ve Cerrahi Onkoloji Doktorları, pankreas başında safra yollarına bası yapan ve bundan dolayı kanalı genişleten lezyonu bulunan hastayı, sayılı merkezlerde gerçekleştirilebilen laparoskopik whipple ameliyatı ile sağlığına kavuşturdu.

1043 kez okundu.
LAPAROSKOPİK WHİPPLE (KAPALI) AMELİYAT İLE HAYATI KURTULDU.
Advert

 

Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ahmet Nurettin Cengiz ve Cerrahi Onkoloji Uzmanı Opr. Dr. Halil Türkan, hastaneye sarılık şikayetiyle başvuran 62 yaşındaki kadın hastada pankreas başında safra yollarına bası yapan ve kanalı genişleten lezyon tespit etti. Harekete geçen ekip, açık cerrahisi bile çok zor olan bir operasyonu Laparoskopik Whipple ameliyatı ile kapalı şekilde gerçekleştirerek hastayı sağlığına kavuşturdu.

Operasyon hakkında bilgiler veren Op. Dr. Halil Türkan,” Sarılık şikayetiyle bize başvuran hastada yaptığımız tetkikler sonucunda, pankreasın baş kısmından kaynaklı bir tümörün olduğunu tespit ettik. Hastamıza ameliyat kararı verdik. Yaklaşık 10 gün önce Laporoskopik Whipple ameliyatını başarıyla yaptık. Ameliyat sonrası herhangi bir problem yaşamadık. Inşallah bugün hastamızı taburcu edeceğiz” ifadelerini kullandı.

LAPAROSKOPİK WHİPPLE (KAPALI) AMELİYAT İLE HAYATI KURTULDU. 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU