Advert

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Birecik Devlet Hastanesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” dolayısıyla organ bağış standı kuruldu.

Birecik Devlet Hastanesi İdarecileri ve Organ Bağış komitesi tarafından hastanenin poliklinik binası giriş katında kurulan stantta hastaneye başvuran hasta ve hasta yakınları ile hastane çalışanlarına Organ bağışının önemi, organ bağışı sayısını arttırılması, halkın organ bağış bilincini geliştirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla broşürler dağıtıldı.

891 kez okundu.
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Birecik Devlet Hastanesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” dolayısıyla organ bağış standı kuruldu.
Advert

 

Hastane Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Orhan VALİYEV yaptığı açıklamada;

" Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de organ yetmezliği nedeniyle organ nakli bekleyen hastalar önemli sorun oluşturmaktadır. Bu hastaların tek umudu organ bağışıdır. Bakanlığımızca organ bağışını artırmaya yönelik birçok çalışmalar yapılmaktadır. Özellikle toplumu organ bağışının önemi konusunda bilinçlendirmeye yönelik çalışmaların yanı sıra beyin ölümü ve kadavra donör (beyin ölümü gerçekleşip organ bağışlanan) tespitinin arttırılmasına yönelik sağlık personelinin eğitim çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir. Ülkemizde beyin ölümü ve donör bildirimi yetersiz olduğu için nakillerin yüzde yetmiş beşi  canlı donörlerden yapılmaktadır. Organ bağışının istenilen düzeye ulaşmasında ve toplumda yeterli duyarlılığın olmamasında bilgi eksikliği, ön yargılar rol oynamaktadır. Bağışlarınızla HAYAT DEVAM ETSİN sloganıyla tüm halkımızı organ bağışına davet ediyoruz " dedi.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Müslüm Şahin,

Organ bağışı haftasının bir duyarlılık çalışması olduğunu, "Organ bağışı sayesinde pek çok kişinin hayat kalitesi yükselirken, bir o kadarının da hayata tutunması sağlanır. Kronik organ yetmezliği gibi hayati durumlarda organ bağışı son derece önem kazanır" bu konuda stadımızın ilk gününde organ bağışında bulunarak herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Birecik Devlet Hastanesi “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” dolayısıyla organ bağış standı kuruldu. 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin