Advert

Bozova Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Ameliyatları Yapılabilecek.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz kısa süre içerisinde kadın hastalıkları, doğum ve sezaryen ameliyatlarının Bozova Mehmet-Enver Yıldırım Devlet Hastanesinde yapılabileceğini söyledi.

991 kez okundu.
Bozova Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Ameliyatları Yapılabilecek.
Advert

 

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz; Bozova Mehmet-Enver Yıldırım Devlet Hastanemiz “D” grubu bir hastanemizdir. Bu hastanemizin statüsünü “C” grubu olması için Bakanlık düzeyinde çalışmalarımız devam ediyor. Poliklinikler, Diyaliz, Acil servis, Gebe okulu, Diyabet hemşireliği ve yataklı birimleri ziyaret ettik, Eksiklikleri tespit ettik ve yerinde çözülmesi gerekenleri yerinde çözdük.

Bozova Mehmet-Enver Yıldırım Devlet Hastanesine Kadın doğum uzmanının atanmasıyla birlikte Ameliyathanemizin her türlü eksikliklerini gidererek personel desteği ile aktif hale getirerek artık kadın doğum ve sezaryen ameliyatları bu hastanede yapılabilecek ve merkeze riskli gebeler dışında sevk oranında azalmalar olacaktır.

Hastanede 5 ünitli fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesi kurulması için yapılan çalışmaları yerinde inceledik. Kısa süre içerisinde ünitemiz hizmete girecektir.

Çocuk palyatif servis açılması için gerekli hazırlıkların yapılmasını söyledik. Hastanemizde Deprem kaynaklı hasarların giderilmesi için firmaya yer teslimi yapıldı. Çalışmalar başlayacaktır, kısa süre içerisinde hasarlı yerlerin onarımı bitmiş olacaktır.

İl Sağlık Müdürlüğü olarak ilçelerimizden il merkezine hasta sevkini minimum seviyeye indirmek için çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz Sağlık personellerinin dilek ve temennilerini dinledi. Hastanede yatan, tedavi olmaya gelen Hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ederek, Hastalara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Bozova Devlet Hastanesinde Kadın Doğum Ameliyatları Yapılabilecek. 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin