Advert

VALİ ŞILDAK EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

“2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Okul Yöneticileri Toplantısı” Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında gerçekleştirdi.

890 kez okundu.
VALİ ŞILDAK EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Advert

 

 

Karaköprü Onikiler Öğretmenevinde düzenlenen toplantı üç oturum şeklinde yapıldı. Vali Şıldak’ın başkanlık ettiği toplantılara; Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, şube müdürleri ve her kademeden okul idarecileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu’nun katılımcılara, eğitim öğretime yönelik yönetmelik değişikliklerini anlatmasıyla başlayan toplantılar, kısa süre içerisinde hayata geçirilmesi planlanan Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi (BİGEP) sunumuyla devam etti.

 

“BİR SEFERBERLİK HAVASINDA ÇALIŞMALIYIZ”

 

Toplantıda konuşan Vali Şıldak, eğitimin birinci öncelikleri olduğunu hatırlatarak, “Eksiklerimizi tespit ettik ve doğru kararlar almaya çalışıyoruz. Şu anda Millî Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle 90 okulumuzun yapımı başlamış durumda. Yıl sonuna kadar bir o kadar ihale edeceğimiz okulumuz var. Böylelikle 160-170 civarında okulumuzu bir, bir buçuk yıl içerisinde tamamlayarak eğitimin hizmetine sunmuş olacağız. Yeni bir planlamayla da 2024-2026 yılları arasındaki üç yıllık periyotta yapılmasını önereceğimiz okullarımızı tespit ettik. Bu okullarımızın sayısı da iki yüze yakın. Bunları da yaparsak Şanlıurfa’daki okul ihtiyacının büyük ölçüde çözüme kavuşturulmuş olacağını söyleyebiliyoruz” dedi.

 

Öğretmen açığı konusuna da değinen Vali Şıldak, bakanlıkla yaptıkları görüşmeler doğrultusunda birkaç yıl içerisinde açığın kapatılabileceğini kaydetti. Şanlıurfa’da okullaşma oranının düşük olduğu okul öncesi eğitimin de temel eğitim kadar önemli olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, “Okul öncesi eğitimde yüzde 70’lerdeki okullaşma oranımızın hızla yükseltilip yüzde 90’ların üzerine taşınması için Türkiye Yüzyılında, Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutladığımız böylesine tarihi bir anda Şanlıurfa’da eğitim alanında adeta bir seferberlik havasında çalışmamız lazım. Bununla ilgili planlamalarımızı da yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasında mevsimlik tarım işçiliği nedeniyle okuldan uzak kalan çocuklara da değinen Vali Şıldak, devamsızlık sorununun önüne geçecek adımları atmak için planlama yaptıklarını dile getirdi.

 

“ŞANLIURFA’YA BU ELBİSE ARTIK DAR GELİYOR”

“Gelin hep birlikte Şanlıurfa’da eğitim alanında çok daha iyi işler yapalım” çağrısıyla konuşmasını sürdüren Vali Şıldak, “Eğitim önemli dedik, o zaman eğitimciler de önemli. Çünkü sizler insan sermayesinin geliştirilmesi, toplumun şekillendirilmesi ve insanın geliştirilerek donanımlı hale getirilmesi konusunda asıl güç sizde. Eğitimde insan unsuruna odaklanmak istiyoruz. Eğitim, her toplum için kilit öneme sahip ama Şanlıurfa için daha önemli. Çünkü Şanlıurfa’nın bir dönüşüme

VALİ ŞILDAK EĞİTİM YÖNETİCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN