Advert

BAŞKAN BEYAZGÜL, “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) toplantısının ikinci gününde "Daha Yeşil ve Dirençli Bir Kentsel Gelecek İçin Liderler Diyaloğu", "Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Gençlik Oturumu" ve kapanış programına katıldı.

889 kez okundu.
BAŞKAN BEYAZGÜL, “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ”
Advert

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde 22 - 23 Kasım 2023 tarihlerinde yapılan, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu Toplantısının ikinci gününde devam etti.

 

Etkinliğimizin son gününde "Daha Yeşil ve Dirençli Bir Kentsel Gelecek İçin Liderler Diyaloğu", "Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) Gençlik Oturumu" ve kapanış programını gerçekleştirildi.

 

Programın ikinci bölümünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi salonu dolduran üniversiteli gençlerle yakından ilgilenen Başkan Beyazgül, gençlerin sorduğu soruları da cevapladı.

 

UCLG - MEWA TOPLANTISI YAPILAN OTURUMLARLA SONA ERDİ

 

Şanlıurfa’nın güçlü bir yerel yönetim ağına sahip olduğunun altını çizen Başkan Beyazgül, iki gün süren programlar kapsamında Şanlıurfa’da çok önemli konuların masaya yatırıldığını kaydetti.

 

Başkan Beyazgül, “UCLG - MEWA teşkilatına ve Genel Sekreter Mehmet Duman’a teşekkür ediyorum. UCLG – MEWA Batı Asya ve Ortadoğu Bölgelerindeki ülkeleri kapsıyor. Bu organizasyonun Şanlıurfa’da yapılmasına çok önem veriyoruz. Burada emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma da teşekkürlerimi iletiyorum. Burada iklim değişikliği konusundan bahsedildi. İklim değişikliği konusuna aslına bakarsanız bir panelin bir tamamını ayırmak gerekir. Şehirler bizim evlerimiz, şehri kendi evimiz gibi görmemiz gerekiyor. Bazen Bazı şehirlere gidiyoruz. Yerlerde bir çöp bulunmuyor. O şehirlerde yerlere çöp veya herhangi bir madde atılmıyor. Yanlış hareketlerde bulunanları da uyarmalııyız. Doğayı iyi tanımalı ve onunla inatlaşmayı bırakalım. Canlı türlerimizi kaybetmemek istiyorsak doğayla inatlaşmayı bırakalım. Bugün burada bulunan gençlerimize de çok teşekkür ediyorum. Onların sorduğu her bir soru çok kıymetliydi. Gençlerimizin de hassasiyetlerini bir kez daha görmüş olduk.” Diye konuştu.

 

Program hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

BAŞKAN BEYAZGÜL “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALIYIZ” 63urfahaber.hge09com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN