Advert

ÇOCUKLAR, HALİLİYE BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKIYLA ÖĞRENİYOR

Haliliye Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkında düzenlenen eğitimlerle öğrencilere trafik kültürü aşılanıyor. Jandarma ekipleri tarafından kırsaldaki çocuklara trafik kuralları öğretilirken, akülü araçlarla sürücülük deneyimi yaşatılıyor.

894 kez okundu.
ÇOCUKLAR, HALİLİYE BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKIYLA ÖĞRENİYOR
Advert

 

 

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde Haliliye Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde eğitimlerin verildiği Çocuk Trafik Eğitim Parkında çocuklara trafik kuralları öğretilmeye devam ediyor. Haliliye Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen eğitimlerle ilçe merkezindeki ve kırsaldaki öğrenciler, periyodik olarak Çocuk Trafik Eğitim parkına götürülüyor. Burada görevli trafik polisi ve jandarma ekipleri tarafından öncelikle teorik eğitim alan öğrencilere yaya olarak dikkat etmeleri gereken kurallar anlatılıyor. Daha sonra levhaların, yaya geçitleri, yaya üst geçidi ve kavşakların olduğu Çocuk Trafik Parkına çıkarılan öğrenciler, uygulamalı olarak da öğrenme şansı yakalıyor. Ekipler kontrolünde öğrendiklerini pekiştirme fırsatı bulan çocuklar, akülü araçlara binerek de sürücülük deneyimi yaşıyor. Hem eğlendikleri hem öğrendikleri alanda mutlulukları gözlerine yansıyan çocuklar, alanda bulunan çocuk oyun parkında geçirdikleri keyifli zaman ile günü noktalıyor. 

Öte yandan, binlerce çocuğa trafik bilincinin aşılandığı Çocuk Trafik Eğitim Parkında eğitimler periyodik olarak sürüyor.

ÇOCUKLAR HALİLİYE BELEDİYESİ TRAFİK EĞİTİM PARKIYLA ÖĞRENİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN