Advert

VALİ HASAN ŞILDAK’IN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından 1948 yılında kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin yıldönümünde gerçekleştirilmekte olan 10 Aralık İnsan Hakları Günü tüm insanların eşit, özgür ve onurlu bir yaşam hakkına vurgu yapmaktadır.

926 kez okundu.
VALİ HASAN ŞILDAK’IN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI
Advert

 

 

                Yaşama, adil yargı, özgürlük, eğitim, sağlık, düşünce özgürlüğü gibi değerler, insan hakları evrensel beyannamesinde koruma altına alınmış ve tüm dünya insanlarının hak ettiği yaşam standardını sağlamak amacıyla belirlenmiştir.

 

                İnsan haklarına saygı göstermek, sadece bireysel değil, aynı zamanda küresel bir sorumluluktur. Bu nedenle, her birimizin, kendi çevremizde ve daha geniş anlamda dünyada insan haklarına duyarlılığı artırmak için çaba göstermesi gerekmektedir.

 

                Ancak insan haklarına verdiğimiz değer sözde kalmamalı, günlük yaşantımıza yansımalıdır. Filistin’de tüm insan hakları gasp edilen bir toplum, yaşam hakkı elinden alınan binlerce masum çocuk ve daha dünyanın pek çok yerinde yaşanan hak ihlalleri, herkesin insan haklarından tam anlamıyla yararlanmasını sağlamak için bütün dünyanın daha çok çaba göstermesi gerektiğinin delilidir.

 

                10 Aralık İnsan Hakları Günü, insanlığın ortak değerlerini ön plana çıkaran bir fırsat ve dünya genelinde yaşanan hak ihlallerine karşı bir duruş sergilemek, adaleti savunmak ve insan haklarına verdiğimiz önemi yüceltmek için bir çağrıdır. Bu yüzden bir araya gelerek, daha adil ve insan haklarına saygılı bir dünya için hep birlikte çalışmalıyız.

 

                Bu anlamlı gün vesilesiyle, her bir bireyin insan haklarına saygılı ve tüm insanlık adına umut dolu bir gelecek temenni ediyor, insan haklarına duyulan inancın güçlenmesi ümidiyle selam ve saygılarımı sunuyorum.

VALİ HASAN ŞILDAK’IN 10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN