Advert

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YKS DENEME SINAVI

Viranşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan 12.Sınıf lise öğrencilerine destek olmak amacıyla ilçe genelindeki liselerde deneme sınavı düzenledi.

938 kez okundu.
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YKS DENEME SINAVI
Advert


Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eğitime desteklerinin devam edeceğini söyledi.
Geleceğin teminatı gençlerin eğitiminde fırsat eşitliği oluşturmak için çalışmalar yürüten Salih Ekinci başkanlığındaki Viranşehir Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 12.Sınıf lise öğrencilerine yönelik ilçe genelindeki liselerde deneme sınavı gerçekleştirdi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen deneme sınavına 12.Sınıf lise öğrencileri katıldı. Eş zamanlı gerçekleştirilen deneme sınavına katılan öğrenciler, sınavla eksiklerini görme, kendilerini ölçme ve değerlendirme imkânı buldular.
İlçe Kaymakamı Önder Koç, Viranşehir Belediye Başkan Salih Ekinci ve Milli Eğitim Müdürü Çetin Gören, deneme sınavı öncesinde Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yunus Emre lisesinde eğitim alan 12. Sınıf öğrencileriyle bir araya geldi.
Deneme öncesi öğrencilere deneme kitapçıklarını dağıtan ve bir süre sohbet eden Kaymakam Önder Koç ve Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Öğrencilere girecekleri YKS sınavında başarılar diledi.
Deneme kitapçığı dağıtımında konuşan Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, eğitime desteklerinin devam edeceğini belirterek, öğrencilere girecekleri YKS sınavında başarılar diledi. 
İlk denemede 12.Sınıf öğrencilerine yönelik 5 bin deneme sınavı kitapçığı dağıttıklarını belirten Başkan Ekinci, YKS sınavlarına kadar ilçe genelinde 12 deneme sınavı daha gerçekleştireceklerini söyledi. 
Öğrencilere hayalini kurdukları Üniversitelere yerleşmeleri dileğinde bulunan Ekinci, Öğrencilere destek olmanın mutluluğu içerisinde olduklarını kaydetti.
İlçe Kaymakamı Önder Koç İse, öğrencilere başarılar dileyerek, gençlere ve öğrencilere destek olan Viranşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
Üniversiteye hazırlanan öğrenciler de desteklerinden dolayı Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkürlerini iletti.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YKS DENEME SINAVI 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN