Advert

GELECEĞİN YAZILIMCILARINDAN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE TEŞEKKÜR

Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezinde geleceğin yazılımcısı olmak için Robotik Kodlama kursunda temel eğitim alan çocuklar kendilerine imkân sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler

912 kez okundu.
GELECEĞİN YAZILIMCILARINDAN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE TEŞEKKÜR
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi, açtığı kurslarla çocukların okuldan kalan zamanını verimli bir şekilde değerlendirmesine katkı sunuyor. Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin Şanlıurfa’daki çocukların ve gençlerin uzay bilimleri ve yeni nesil teknolojiyle tanışması için ilçeye kazandırdığı Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezinde çocuklara yönelik STEM ve Robotik Kodlama kursları veriliyor.

 

Robotik kodlama eğitimi ile ortaokul ve lise çağındaki çocuklar yazılım teknolojisinin temeliyle tanışıyor. Blok tabanlı ve metin tabanlı kodlama eğitimi alan gençler gelecekte yazılım mühendisi olma yolunda temel eğitimleri bu kurslarda öğreniyor. Ortaokul öğrencilerine yönelik açılan kursun sonuna gelinirken bir teknoloji şenliği gerçekleştirilerek kursiyerlerin eğitimini aldıkları setlerle hazırladıkları projeler sergilendi.

 

Etkinliğe Karaköprü Yenişehir Halk Eğitim Müdürü Mehmet Salıcı, Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi eğitmenleri ve personeli ile kursiyer çocukların aileleri katılım gösterdi. Kursiyerlerin aileleri çocuklarının güzel bir ortamda geleceğim mesleği olan yazılımın temelini öğrendiğini ve teknolojinin iyi yanıyla tanışıp ilgilendiğini ifade ederek çocuklara bu imkanları sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 

Robotik Kodlama Kursu Öğretmeni Gamze Nur Sucu ise çocukların seviyesine uygun bir şekilde blok tabanlı ve metin tabanlı robotik kodlama eğitimi verdiklerine değinerek, “Kurslarımızda çocuklarımızla eğitim setleri üzerinden giderek temel kodlama eğitimleri işliyoruz. Tüm gençlerimizi kurslarımıza davet ediyorum ve bu imkanları bize sağlayan Metin Baydilli başkanımıza da şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

Robotik kodlama kursuna devam eden çocuklar da kurslarda hem eğlendiklerini hem de önemli deneyimler yaşadıklarını kaydederek kendilerine sağlanan imkanlar ve açılan kurslar için Başkan Metin Baydilli’ye ve eğitmenlerine teşekkür ettiler.

 

Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezinde yürütülen robotik kodlama kursları ile ilgili www.karamek.com üzerinden bilgi alınıp başvuru yapılabilmektedir.

GELECEĞİN YAZILIMCILARINDAN BAŞKAN BAYDİLLİ'YE TEŞEKKÜR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN