Advert

BATTANİ UZAY VE HAVACILIK BİLİM MERKEZİ GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINA İLHAM OLUYOR

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin Şanlıurfa’ya kazandırdığı Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi öğrencileri bilimle buluşturup uzay, havacılık ve yeni nesil teknoloji ile ilgili ilham oluşturmaya devam ediyor

900 kez okundu.
BATTANİ UZAY VE HAVACILIK BİLİM MERKEZİ GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINA İLHAM OLUYOR
Advert

 

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli'nin vizyonel projesi olarak Şanlıurfa’ya kazandırdığı Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi okul etkinlikleriyle öğrencileri ağırlıyor. Yapılan geziyle çocuklar uzay bilimleri, havacılık ve teknoloji ile ilgili fikir sahibi olup değerli bilim insanlarını tanıyarak ilham alıyor.

 

Hafta içi her gün programlı olarak belirli okullar Battani Uzay, Havacılık ve Bilim Merkezini ziyaret ederken; minik öğrenciler burada eğitim ve teknoloji sınıflarını, uzay ve havacılıkla ilgili maketleri görüyor. Öğrencilere uzay ve havacılıkla ilgili bilgiler de verilirken, 3d yazılım, stem ve VR ders sınıfları da tanıtılarak yazılım teknolojileri anlatılıyor.

 

Bilim merkezinin sosyal robotu Ada ile de tanışan çocuklar bilim merkezi turunda meraklı ve mutlu görünürken, bilim merkezini ilçeye kazandıran Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 

Öte yandan Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezi’ne toplu okul gezileri yapmak isteyen okul idarecileri 0530 644 90 00 numaralı telefondan randevu alarak öğrencileri bilimle ve teknolojiyle buluşturabilir.

 

Battani Uzay ve Havacılık Bilim Merkezini ziyaret etmek isteyen vatandaşlar da pazar günleri dışında her gün 08.00- 16.00 saatleri arasında ziyaret edebilirler.

BATTANİ UZAY VE HAVACILIK BİLİM MERKEZİ GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINA İLHAM OLUYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN