Advert

KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLAR ARA TATİLİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR

KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLAR ARA TATİLİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR

882 kez okundu.
KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLAR ARA TATİLİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi sosyal ve sportif belediyecilik faaliyetleri kapsamında çocuklar için açtığı spor kurslarıyla çocukların hem sporla tanışmasını hem de zamanlarını verimli değerlendirmelerini sağlıyor.

 

Karaköprü Belediyesi’nin Seyrantepe Mahallesine kazandırdığı spor merkezinde Spor İşleri Müdürlüğü tarafından çocuklara yönelik açılan basketbol ve futbol kurslarına devam eden çocuklar okullarda verilen iki haftalık ara tatili sporla geçiriyor. Doğukent Mahallesindeki spor merkezinde ise tekvando kursunda çocuklar bu sporun kurallarını ve temel eğitimini öğreniyor.

 

Çocukların okuldan kalan zamanlarını sporla değerlendirmeleri için ilçede 4 ayrı spor merkezinde açılan kurslarda çocuklara hem spor disiplini hem sağlıklı yaşam bilinci hem de fiziksel gelişim anlamında katkı sunulması hedefleniyor. Ayrıca çocuklara verilen temel eğitimle birlikte çocukların bu spor dallarında geleceğin milli sporcuları olmaları yolunda temel eğitim de veriliyor.

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli çocukların sporla iç içe olmasına önem verirken, ilçeye kazandırılan yeni spor tesisleriyle birlikte daha fazla çocuğun sporla uğraşmasını sağladıklarını dile getirdi. Başkan Baydilli, “Kurslarımıza gelen çocuklarımızın fiziksel gelişimine ve spor alışkanlığı kazanmalarına da katkı sunmak istiyoruz. Bu anlamda kurslarımızda düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmaları aşılanıyor” diyerek bu kurslarda ayrıca geleceğin milli sporcularının kazanılması için eğitimler verildiğini sözlerine ekledi.

 

Çocuklar kendilerine sunulan spor imkânı için mutlu olduklarını ifade ederken, kendilerine bu imkânı sağlayan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 

Karaköprü Belediyesinin spor kursları Seyrantepe Spor Merkezi, Doğukent Spor Merkezi, Yaşampark Spor Merkezi ve Çankaya Çadır Spor Merkezinde devam ediyor.

KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLAR ARA TATİLİ SPORLA DEĞERLENDİRİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN