Advert

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocukların Ameliyat Korkularını Akülü Araba ile Eğlenceye Dönüştürdü.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çocuk hastaların hastane, sedye ve ameliyat korku ve endişelerine karşı bunları çocuklara eğlenceli ve keyifli hale getirecek bir yenilik yapıldı. Çocuk hastalıkları ve çocuk cerrahi servislerindeki çocukların ameliyathaneye ve diğer işlemlere götürülüşünde artık sedye yerine akülü arabalar kullanılacak. Hasta yönetimi tarafından tahsis edilen 2 akülü araba çocukların kendisi tarafından ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilecek.

879 kez okundu.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocukların Ameliyat Korkularını Akülü Araba ile Eğlenceye Dönüştürdü.
Advert

 

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekim Op. Dr. Alev ESERCAN yapılan yenilikler hakkında şunları aktardı;

Ameliyat öncesi korku ve endişe, ameliyat başarısını ve hastanın iyileşmesine etki etmektedir. Özellikle çocuk hastaların eğlenerek, gülerek ameliyata gitmesi hastane korkusu ve travma oluşumuna engel olacak, tatlı bir anı olarak kalacaktır. Çocuk hastalarımız ameliyathaneye servisteki akülü araçlarımızla oyun oynayarak gitmektedir.

“Çocuk hastalarımızın yoğun başvuruda bulunduğu bir hastane olarak çocuklarımızın hastane, sedye ve ameliyat nedeniyle oluşan korkuları ve endişelerini yenmeleri için onlara destek olmak ve bu korkularını yenmek adına yardımcı olmak istedik. Bu bağlamda ilk adım olarak çocukların ameliyathaneye götürülmelerinde işi eğlenceli ve keyifli hale getirip onların korkularını yenmesini hedefledik. Hastanemizde hastalarımızın en kaliteli ve güler yüzlü hizmeti almaları ve hastanemizden ayrılırken hem sağlıklı hem de keyifli ve eğlenceli zaman geçirerek ayrılmaları için sürekli çalışmalar yapılmaktadır.

Başlattığımız bu uygulama ile çocukların yüzlerinde gördüğümüz keyif, gülümseme ve rahatlama bizler için en büyük kazançtır. Bu uygulama ile birlikte çocuklarımızın artık hastane, doktor ve ameliyat gibi korkularından kurtulmalarını temenni etmekteyiz. Tüm vatandaşlarımıza her zaman en kaliteli ve en etkin ve en hızlı tedavi ve hizmeti vermek için de bundan sonra da en yüksek tempo ve özveri de çalışmalarımız devam edecektir. Tüm konularda bize sonsuz destek ve yardımlarını esirgemeyen ve bizimle beraber olan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Abdullah Solmaz hocamıza da sonsuz teşekkürlerimizi bu vesile ile iletmek isterim” dedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocukların Ameliyat Korkularını Akülü Araba ile Eğlenceye Dönüştürdü. 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU