Advert

Şanlıurfaspor’un eski başkanlarından Nihat Çakır, Şu konuşmalara degindı

Şanlıurfaspor’un eski başkanlarından Nihat Çakır, dün akşam mevcut başkan Haçim İzol’un konuk olduğu ortak canlı yayından sonra açıklamalarda bulundu.

950 kez okundu.
Şanlıurfaspor’un eski başkanlarından Nihat Çakır, Şu konuşmalara degindı
Advert

2020 yılında Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı olan Nihat Çakır, dün akşam Şanlıurfaspor’un mevcut Kulüp Başkanı Haçim İzol’un katıldığı canlı yayın programı hakkında konuştu. Sunucuları konuk sanatçılara benzeten Çakır, Haçim İzol’un süreci iyi değerlendirdiği gibi katıldığı programdaki 4 sunucuyu da etkisi altına aldığını belirti.

 

Şanlıurfaspor’un kümede kalmasının ardından ortalık meydan muharebesine döndü. Her taraftan yaylım ateşine tutulduğunu vurgulayan kulüp başkanı Haçim İzol, eski yönetimin ismini vermeden yerin dibine soktu.

 

Şanlıurfaspor’un önceki dönem başkanı Emin Yetim tarafından düşürülmek istendiğini ileri süren Başkan İzol’a bir kesimden destek gelirken, bir kesim tarafından da istifası istendi.

 

Kulüp Başkanı Haçim İzol’un başkanlık süreci hakkında konuşan eski başkanlardan Nihat Çakır, İzol’un canlı yayında geceye damga vurduğunu söyleyerek diksiyonu ve hitabetiyle program sunucularına ders verdiğini kaydetti.

 

“DÖRT MODERATÖR ONUN YANINDA KONUK SANATÇI GİBİYDİ”

 

Ortak canlı yayında sunuculuk yapan gazetecilerin Başkan İzol’un yanında konuk oyuncu olarak durduğunu kaydeden Nihat Çakır, “ENDİŞEYE MAHAL VAR HAÇIM BAŞKAN Dün geceki proğramında neler anlatmak istedi.Futbolculuk hayatı varmı bilmiyorum ama 40 yıllık futbol oynamış gibi ,yöneticilik ve başkanlık sürecinde her şeyi yaşayarak ögrenmiş konulara hakimiyeti diksiyonu ve cesaretli gündem yaratacak cesaretli konuşmaları ile geceye damgasını vurdu.Dört moderatör onun yanında konuk sanatçı gibiydi kendi sordu başkanlık süresince yaşadıkları olayları isim zikretmeden  adrese teslim söylemlerle içerden çok ağır ihanetlere maruz kaldığını ve onlar hakkında çok ağır ithamlarda bulundu zor şartlarda bu liğde tutunduklarını,tüm detayları ile anlattı.” Dedi.

 

“ARTIK BÖYLE BİR ŞEY YAŞANMASIN!”

 

Şanlıurfa’nın artık böyle zorlu bir süreçten geçmemesi için gereken önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen eski başkan Nihat Çakır, İzol’un bu yıl kulübe destek verenleri ön plana çıkarmasının güzel bir davranış olduğunu vurguladı.

 

Eski başkan Çakır, Esas mücadelenin bundan sonra başlayacağını ilgili tüm taraflara özellikle AŞ konusundaki pozitif örneği diğer taraftan muktedirlere şeffaflık çerçevesinde güçlü bir yönetim İçin bir çağrı yapıp,koltuk sevdalısı olmadığını söyleyip Ferudun Geçgel ismini ön plana çıkarması bence takdire şayandı.

 

   Urfasporda eski alışkanlıkların bir daha yaşanmaması adına bu günün bir devrim olup bir dönemin kapanıp bu günün bir milat olduğunu,gerçek Urfaspor sever tüm bileşenlere muktedirlere çağrı yapıp bir araya gelinmesini istedi.Bu günden tefekkür edilip işi son dakikaya bırakıp eski hatalara düşülmemesi adına,yarınlara çok geç kalınmaması  İçin ENDİŞEYE MAHAL var sözünü söyledi.

 

   Geçmişten dersler çıkaramıyanların, geleceği olmaz örneği ve  haklı olarak maruz kaldıkları haksızlıkları iftiraları algı,kumpasları,bunlardan dersler çıkartıp önümüze bakacağız sözlerine eyvallah…” ifadesini kullandı.

 

 

 

 İsim vermeden eski yönetimi  eleştiren Nihat Çakır, Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ünde eski yönetime ses çıkarmadığını belirterek halk tarafından cevabını aldığını ifade etti.

 

Çakır,”Bu sebeplere neden olan iradesiz tavırlarıyla yönetime koyduğu eylemsiz elamanları ile dönemin BŞBB ‘da bu tabloyu hep desteklemiştir ve onun İçin ona Dr Viktor Frankeyştan örnegini vermiştim, siyasetende halk ona zaten gereken cevabını vermiştir.

 

   Ben hiç bir zaman zalime kızmadım,zalimin zulmune maruz kalıp hep sessiz kalanları eleştirmiş,mazlumun bu zülümlere reva oldugunu söylemişimdir.

 

   Spor kamuoyu ve spor adamları yazar çizerleri bu süreçte nerde ne yapıyorlardı onlarda ayrı soru işareti

 

  Sonuçta tüm hata günah,veballeriyle bir şampiyonluk gelmiş ve sözü edilip eleştirilen insanların size göre ve size yaptıkları makama karşı izledikleri yol yöntemleri yanlışta olsa bu şampiyonlukta onların katkıları çoktur, onuda göz ardı etmemek haklarını vermek lazım her şeye rağmen ben tşk ediyorum emeklerinden dolayı.Haçım başkana bir dip not ; iki isimli örnek verdi…Cihan Canbeyli olayı örneği ile ona yapılan hadiseKayseri spor bayan başkanı ve pandemi sayesinde ligde kaldık yoksa 3. Liğde idik sözü çok doğru “ dedi.

 

  “GELİNİN DİLİ YOK KAYNANANIN İMANI YOK MİSALİ”

 

Canlı yayına çıkan Haçim İzol’un kendisi hakkında konuşmamasından sitem eden Nihat Çakır, kendi döneminde Şanlıurafspor için elini taşın altına koyduğunu kaydetti.

 

Çakır,”Yerel televizyonların spor proğramlarını bıraktığı Urfaspor’un bir ölü oldugunu,taraftarların Karaköprü maçlarına gittiği 3 kongrede yönetime sahip çıkan hiç kimsenin olmadığı ve bir çay molası sonrası 15 delegenin katılımıyla başkanı olduğum listemi yapıp 6 ay pandemi gibi bir süreçte Vekiller bld başkanları ile Urfasporu hep sıcak gündemde tutup Tomiç’in alacağını yapılandırıp diğer  tüm yabancı futbolcu alacaklarını % 30 u ödenmesi şartıyla  noter tasdikli ibranamelerini dönemin bld bşk’nın önüne indirmem ve TFF başkanının katekulli bir yöntem ile

 

   Urfasporun kümeye düşürülmesine hiç tepki göstermeyen kınamayan tüm yetkilileri protesto için istifa eden bir başkan olarak orda Kayseri başkanı gibi benimde adımın anılmasını dilerdim.Bir dip notta bayan moderatöre sana sözünüzden sonra özür dileyip siz demeniz güzel bir incelikti.Üç dört defa o köfte hor sözünüz yakışık olmadı ama millette o köftehor kim olduğunu  çok merak etmedi değil.İnsanlar makamlar fani kalıcı olan güzel eserle hoş bir sada olsun. Urfaspor Urfa için kim bir çivi çakmış hayırlı bir iş yapmışsa Allah ondan razı olsun” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfaspor’un eski başkanlarından Nihat Çakır Şu konuşmalara degindı 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU