Advert

PATİLİ DOSTLAR EMİN ELLERDE

Kent merkezinde çevresel faktörlerin de etkisiyle hastalanan, araba çarpması veya uyuz gibi hastalıklar nedeniyle yaşamlarını sürdürmekte zorlanan can dostlar ALO 153’e iletilen talepler doğrultusunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hayvan ambulansı ile oldukları yerden alınarak Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon merkezine götürülüyor.

1061 kez okundu.
PATİLİ DOSTLAR EMİN ELLERDE
Advert

 

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi sokaktaki can dostların daha sağlıklı koşullarda yaşamlarını idame ettirmeleri açısından hizmete sunduğu hayvan hastanesi ve rehabilitasyon merkezinde veteriner hekimler gözetiminde patili dostların sağlığı ön planda tutuluyor.

 

Merkezde alanında uzman veteriner hekimler tarafından karşılanan patili dostlar poliklinik binasına alınarak ilk kontrolleri gerçekleştiriliyor. Herhangi bir kırık emaresinin bulunması durumunda röntgen çekilerek durum değerlendirmesi yapılıyor. Ayrıca uyuz görülmesi durumunda gerekli aşılamalar yapılarak oluşturulan özel bölmelere alınıyor.

 

Tedavilerinden sonra patili dostların beslenme gibi tüm ihtiyaçları da Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanıyor. Kısırlaştırma işlemleri de yapılan can dostlar doğal yaşam alanları içerisinde konforlu ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor.

 

Merkez Hayvan Hastanesi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli veteriner hekimler sokakta hasta ve bakıma muhtaç durumda olan patili dostların bulundukları yerden alınarak hayvan hastanesi ve rehabilitasyon merkezine getirilerek burada her türlü tedavi ve rehabilite işlemlerinin gerçekleştirildiğinin altını çizerek sokak hayvanlarının bu merkezde veteriner hekimler gözetiminde emin ellerde olduğunu ifade ettiler.

PATİLİ DOSTLAR EMİN ELLERDE Kent merkezinde çevresel faktörlerin de etkisiyle hastalanan araba çarpması veya uyuz gibi hastalıklar nedeniyle yaşamlarını sürdürmekte zorlanan can dostlar ALO 153’e iletilen talepler doğrultus
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU