Advert

Karaköprü belediye başkanı ne yapmak istiyor

31 Mart Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den belediye başkanlık adayı olamayınca soluğu Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın kapısında alan, Karaköprü Belediyesi’nin yeni başkanı seçilen Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyespor’a da el attı.

962 kez okundu.
Karaköprü belediye başkanı ne yapmak istiyor
Advert

Geldiği gibi eski dava arkadaşının şirketler üzerinden işe aldığı işçilerin sözleşmeleri sona erdi diyerek kapı dışarı eden Nihat Çiftçi, geçtiğimiz günlerde alt yapıdan yoksun yeteri spor alanı bulunmayan, futbolcuların maaşını bile ödemek zor durumda kalan Karaköprü Belediyespor için ütopik bir öneri ortaya attı.

 

Karaköprü Belediyespor'un geleceğini tartışmaya açan Karaköprü Beledye Başkanı Nihat Çiftçi Kulübün geleceğini şekillendirmek adına Urfalıların görüşlerine başvurdu.

 

Maddi ve yönetimsel sıkıntılar çeken TFF 2.Lig temsilcisi Karaköprü Belediyespor için belediye başkanı Nihat Çiftçi, takımı TFF 1.Lig çıkarmak yerine Altınorduspor modeli uygulanması gerektiğini vurguladı.

 

“SPOR AKADEMİSİ KURMAK İSTİYORUZ”

 

Belediyede işçi maaşlarını bile taksite bağlayan, bu nedenle işçilerin kazan kaldırmasına sebep olan Nihat Çiftçi, belediyede işçi maaşlarını ödemek, halka hizmet sunmak yerine siyaseti futbola bulaştırma eğilimine girerek “spor akademisi kurmak istiyoruz” dedi.

 

Oyunculara lig devam ederken verdiği sözü dahi tutmayan Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediyespor için ortaya attığı Ütopik düşüncede  “Değerli Karaköprülü hemşehrilerim! Karaköprü Belediyespor için 60 Milyon TL. harcanarak takım 2.lige yükselmiştir. Takımın 2. Lig bütçesi 100 Milyon TL’dir. Biz kadro olarak gençlerimize spor akademisi kurmak istiyoruz. Size göre profesyonel takım yönetmek mi,yoksa gençlerimize spor akademisi kurmak mı gerekli.” sözlerine yer verdi.

 

“BELLİ Kİ SİZ BİRÇOK İLİN HAYALİ OLAN 2. LİGİ İSTEMİYORSUNUZ”

 

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ortaya attığı öneriye bir çok kişi tarafından tepki gelirken en sert eleştiriyi futbolculuk kariyeri bulunan Şanlıurfaspor’un kalesini yıllardan beri koruyan Kaleci Ferhat Kaplan’dan geldi.

 

Kaplan, Çiftçi’ye "belli ki siz birçok ilin hayali olan 2.ligi istemiyorsunuz” dedi.

 

Kaleci Kaplan,  Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin ortaya attığı ütopik öneriyi şu sözlerle eleştirdi: "Akademinin amacı zaten profesyonel takıma futbolcu kazandırıp o futbolcuyu profesyonel takımda parlatıp satışından para kazanmak bu da bir nevi ticari zekadır ama tavırlarınızdan ve eylemlerinizden belli ki siz bir çok ilin hayali olan 2. Ligi istemiyorsunuz YAZIK..”

Karaköprü belediye başkanı ne yapmak istiyor 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU