Advert

KARAKÖPRÜ'DE DÜNYA BEBEKLERİ SERGİLENİYOR

Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali kapsamında Meltem Dağaşan’ın dünyanın pek çok ülkesinden aldığı bebeklerden oluşan 'Geleneksel Kıyafetli Oyuncak Bebekler' sergisi Karaköprü Belediyesi’nin Oyun ve Oyuncak Müzesinde açıldı

901 kez okundu.
KARAKÖPRÜ'DE DÜNYA BEBEKLERİ SERGİLENİYOR
Advert

 

 

Karaköprü Belediyesi Şanlıurfa'da başlayan Kültür Yolu Festivalinin bir bölümüne ev sahipliği yaparken, Meltem Dağaşan’ın kendi koleksiyonu olan ve dünyanın farklı bölgelerinden topladığı geleneksel kıyafetli bebekler Karaköprü Belediyesi’nin Oyun ve Oyuncak Müzesinde sergiye açıldı.

 

Serginin açılışını Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve eşi Sema Çiftçi gerçekleştirirken, sergiyi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü ve Kültür Yolu Festivali Genel Koordinatörü Selim Terzi ile heyeti ziyaret etti.

 

Sergi açılışında konuşan Başkan Nihat Çiftçi topladığı özel koleksiyon için Meltem Dağaşan'ı tebrik ederek, "Dünya bebekleri diyip geçmemek lazım çünkü bu bebekler bulundukları yörenin kültürünü, duygusunu, coğrafyasını ve her şekliyle bakış açısını yansıtıyor. Bu sergiden çok etkilendiğimi belirtmek istiyorum ve tüm Karaköprülü hemşerilerimi oyuncak müzemizdeki sergiye davet ediyorum" diye konuştu.

 

Dünya bebekleri koleksiyoneri Meltem Dağaşan da dünyanın her ülkesinden ve bölgesinden bebekler topladığını belirtip amacının din, dil, ırk ayrımı olmadan bunları bir araya getirmek olduğunu kaydetti.

 

Şenevler Mahallesindeki Oyun ve Oyuncak Müzesinde açılan sergide Meltem Dağaşan'ın Rusya, Fransa, Malta, Grönland, Küba, Ekvator, Meksika, Afrika, Gürcistan, Kazakistan, Hindistan, Peru, Brezilya gibi birçok ülkeden koleksiyonuna kattığı geleneksel kıyafetli yaklaşık 1500 parça bebek yer alıyor.

KARAKÖPRÜ'DE DÜNYA BEBEKLERİ SERGİLENİYOR 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU