Advert

ŞanlıurfalıTatlıses bu sefer halkı darbeye davet etti!

İsrail devletinin 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Filistin halkına yaptığı soykırımın 237.Gününe kadar bir çok kesimden yapılanlara karşı kınamalar yayınlanırken 2 ay önce milyonlarca liralık konseri İsrail’de veren Şanlıurfalı türkücü İbrahim Tatlıses’ten kınama yerine İsrail halkına darbe yapın çağrısı geldi.

1004 kez okundu.
ŞanlıurfalıTatlıses bu sefer halkı darbeye davet etti!
Advert

Maddi konularda ailesiyle sık sık gündeme gelen Urfalı Tatlıses, bu sefer popülizm yaparak Filistin- İsrail savaşı hakkında açıklamada bulundu. Şanlıurfalı sanatçı İbrahim Tatlıses, İsrailli hayranlarına darbe çağrısında bulunarak “Siz neden ayaklanmıyorsunuz” dedi.

 

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları gün geçtikçe daha da şiddetlenirken  dünyanın her tarafından kınama mesajları yayınlanmaya devam ediyor.Birçok ülke İsrail’le diplomatik ilişkilerini askıya alırken, bir çok devlette Filistin’i devlet olarak tanımaya başladı.Tüm bunlar yaşanırken toplumsal konulardan uzak sırf duyar kasmak için meydanlara çıkan Urfalı türkücü İbrahim Tatlıses tepkisini İsrail halkını darbeye çağırarak gösterdi.İbo Tatlıses  2 ay önce milyon liralık konser verdiği İsrail halkına seslenerek  Netanyahu’ya karşı ayaklanmasını istedi.

 

MEMLEKETİNDE SEVİLMİYOR İSRAİL HALKINI DARBEYE DAVET EDİYOR

 

Ünlendikten sonra imam nikahlı eşini ve çocuklarını yüz üstü bırakıp kaçan memleketi Şanlıurfa’da bile sevilmeyen Tatlıses, çıtayı yükselterek İsrail halkını ayaklanmaya davet etti.

 

Tatlıses yaptığı açıklamada İsrail halkı tarafından sevildiğini söyleyerek  “İsrail Gazze'ye saldırmadan 2 ay önce İsrail halkına peş peşe iki konser verdim. Çünkü oradaki halk beni çok sever.Şimdi o beni sevenlere sesleniyorum. Bu Netanyahu denen adam İsrail halkını düşünmüyor, sadece kendi egosunu tatmin ederken masum insanlar ölüyor.

 

Bütün dünya ayaklanmışken tüm İsrail halkına sesleniyorum siz neden ayaklanmıyorsunuz?Unutmayın Netanyahu batan güneştir. Sizi karanlığa götürür. Doğan güneş sizi aydınlığa götürür. Kendinize doğan güneş bulun." Dedi.

ŞanlıurfalıTatlıses bu sefer halkı darbeye davet etti!63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU