Advert

ŞANLIURFA’DA ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI VE AŞIRI FİYATLI ÜRÜN SATIŞININ ÖNLENMESİ

Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda devam eden ve özellikle gıda üretim ve satışı yapılan işyerlerine yönelik etiket, fiyat, hijyen ile gıda güvenliğine yönelik denetimler sıklaştırıldı.

996 kez okundu.
ŞANLIURFA’DA ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI VE AŞIRI FİYATLI ÜRÜN SATIŞININ ÖNLENMESİ
Advert

 

Turizm sezonunun tüm hareketliliği ile sürdüğü Şanlıurfa’da yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerel vatandaşların gıda sektöründe herhangi bir sorun yaşamaması için sürdürülen denetimler yeni bir boyuta taşındı. 

İl merkezinde yoğunluk yaşanan bölgelerdeki gıda üretim ve satışı yapılan işyerlerine yönelik Şanlıurfa Valiliği koordinasyonu altında oluşturulan karma ekiplerle etkili denetim çalışması yürütülüyor. Üç haftalık dönemde bin 687 işletmede yapılan denetimler sonucunda; 393 aykırılık tespit edilirken bu işletmelere idari para cezası uygulandı. 

Ürünlerde etiket bulunmaması, iş yerinde fiyat listesi bulunmaması, aşırı fiyat uygulanması, temizlik ve hijyen koşullarının uygun olmaması, iş yeri ruhsatının bulunmaması gibi konuların hassasiyetle takip edildiği il genelinde, ayrıca iş yerinin ruhsat koşullarına uygun olmaması, gıda güvenliğine aykırı ve tarihi geçmiş ürün satılması, vergi kurallarına aykırı hareket edilmesi konuları başta 
olmak üzere vatandaşlara sağlıklı koşullarda iyi hizmet verilmesini sağlamaya yönelik denetim çalışmaları kapsamlı olarak devam edecek.

ŞANLIURFA’DA ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI VE AŞIRI FİYATLI ÜRÜN SATIŞININ ÖNLENMESİ 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU