Advert

BAŞKAN GÜLPINAR’DAN SİVEREK HALKINA BAYRAM MÜJDESİ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’ın Milletvekilliği döneminde üzerinde önemle durduğu Siverek içme suyu arıtma tesisi yatırımı konusunda önemli bir aşama kat edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda hızlandırılan çalışmalar kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü öncülüğünde Siverek’in 100 yıllık içme suyu problemi çözüme kavuşturuldu.

996 kez okundu.
BAŞKAN GÜLPINAR’DAN SİVEREK HALKINA BAYRAM MÜJDESİ
Advert

 

 

Siverek ilçesi içme suyu arıtma tesisinin programına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, ŞUSKİ Genel Müdürü Emin İzol, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve teknik personeller katılım sağladılar.

 

Teknik personeller tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar’a içme suyu arıtma tesisi ile ilgili sunum yapıldı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, arıtma tesisinin idari ve kontrol binası, debimetre odası, kimya, klor, jeneratör binası, ısı merkezi ve filtre odası, hızlı ve yavaş karıştırıcı durultucu flokülasyon yapısı, kum filtre, temiz su deposu, çamur yoğunlaştırma yapısı, foseptik yapısı gibi bölümleri tek tek gezerek ŞUSKİ Genel Müdürü Emin İzol ve teknik ekipten bilgiler aldı.

 

BAŞKAN GÜLPINAR, “ARITILMIŞ SUYU SİVEREK HALKINA ULAŞTIRACAĞIZ”

 

Siverek halkına bir bayram müjdesi vermek istediklerini kaydeden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, “Milletvekilliğim, döneminde takip ettiğim ve en çok önemsediğim en çok haz aldığım projenin artık sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. 2014 yılında başlattığımız bu proje AK Parti ilk defa Siverek belediyesini kazandığı bir süreçte başlamıştı. Dönemin Çevre Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu ziyaretimizde Siverek’in çok acil bir ihtiyacı olan içme suyu konusunda yardımlarını talep ettik ve sağ olsun bizi kırmadı ve o gün talimat vererek bu süreci başlattık. Tabi arada bazı aksaklıklar oldu. Özellikle şehir içi hatlar döşendikten sonra arıtma tesislerinin inşası ishale hattının inşası konusunda yüklenici firmayla yaşadığımız bazı sıkıntılar oldu ve akamete uğradı 2-3 defa ihale tekrarlandı ama bir türlü çözüm bulamadık. Nihayet 2020 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaretimizde konuyu kendisine aktardık sağ olsun hemen talimatı vererek yarım kalan sürecin tekrar başlamasını sağladı. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ŞUSKİ Genel Müdürü Emin İzol’un ve ekibinin katkılarıyla beraber bugün artık olayın son safhasına gelmiş bulunuyoruz. İnşallah ham su yaklaşık bir hafta on gündür Siverek‘e veriliyor ve şimdi deneme aşamasındayız ve Allah nasip ederse yaklaşık iki ay sonra arıtma tesisi de faaliyete geçtikten sonra arıtılmış suyu barajdan gelen arıtılmış suyu inşallah Siverek halkımıza istifadesine sunacağız.” İfadelerine yer verdi.

 

BAŞKAN GÜLPINAR, “SUYUNA SAHİP ÇIKAN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKAR”

 

Şanlıurfa’nın artan nüfusuna göre çalışmalar yaptıklarının altını çizen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, “Şanlıurfa, Türkiye’de en fazla nüfus artışı gösteren kentlerden biri olup geniş coğrafi yapısı ve yüksek kırsal nüfusuyla dikkat çekmekte bu durum aslında ilimizin altyapısının ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermekte bu bağlamda etkin ve sürdürülebilir suyolu

BAŞKAN GÜLPINAR’DAN SİVEREK HALKINA BAYRAM MÜJDESİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU