Advert

Giray Küçük’ Başkanın büyük foyası ortaya çıktı!

Şanlıurfaspor’da yeni yönetimin, kulübü 5 Milyon TL dolandıran Gökhan Akyürek’i yönetime almasından sonra genel kurulda listede yer almayan bir kişide başkan vekili olarak atandı.

1337 kez okundu.
Giray Küçük’ Başkanın büyük foyası ortaya çıktı!
Advert

15 Haziran'da gerçekleştirilen Şanlıurfaspor olağan Genel kurulu konuşulmaya devam ediyor.Mehmet Giray Küçük’un tek listeden seçime girmesi ve kulübün başkanı olarak seçilmesinin üstünden 10 gün geçmesinin ardından taraftar transfer beklerken kulüp skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor.

 

Bir önceki yönetimle yaptığı sponsorluk anlaşmasından Şanlıurfaspor’un 5 Milyonluk TL parasını iç eden Gökhan Akyürek’in  Giray Küçük’ün listesinde yer almasının yankıları sürerken yönetim listesinde yer almayan  İbrahim Yavuzel başkan vekili olarak atandı.

 

DOLANDIRICIDAN SONRA USULSÜZ BAŞKAN VEKİLİ!

 

Şanlıurfaspor’u 5 Milyon dolandıran Gökhan Akyürek’in  Giray Küçük’ün yönetimine girmesinden sonra yönetimde yer almayan İbrahim Yavuzel'in usulsüz bir şekilde kulüp başkan vekilliğine atandı.

 

Şanlıurfaspor olağan genel kurulunda, yönetimde yer almayan İbrahim Yavuzel'in usulsüz bir şekilde kulüp başkan vekilliğine atanması tepkilere yol açtı.İbrahim Yavuzel'in yönetim kurulunda yer almaması ve yedek listede dahi isminin geçmemesi, kamuoyunda ciddi soru işaretlerine yol açtı.

 

Yönetmeliğin 11. maddesine göre, genel kurulun kulüp organlarını seçmekle yetkili olduğu belirtilmiştir. Bu nedenle, genel kurulda seçilmeyen bir kişinin kulüp başkan vekilliğine getirilmesi hukuka aykırı bulunmakta ve bu durumun müdürlük tarafından onaylanıp onaylanmayacağı yakından takip edilmektedir.

 

Spor kulüpleri yönetmeliğine göre, zorunlu organlar genel kurul, yönetim Kurulu ve denetim kuruludur. Bu organlara genel kurul tarafından seçilen asıl ve yedek üyeler ilişkin bilgiler otuz gün içinde Bakanlığa bildirilmelidir. Ayrıca, genel kurulun yetkileri arasında kulüp organlarını seçmek, kulüp tüzüğünü değiştirmek ve yönetim kurulunu ibra etmek bulunur.

Giray Küçük’ Başkanın büyük foyası ortaya çıktı! 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU