Advert

Şanlıurfa Ak Parti il başkanlığı için Delioğlu'na yol Beyazgül'e ufuk göründü!

Ak Parti’de bugün gerçekleşen MYK toplantısında 5 il başkanının değişmesi gündeme geldi. Gündeme gelen illerin arasında Şanlıurfa’da yer aldı.

676 kez okundu.
Şanlıurfa Ak Parti il başkanlığı için Delioğlu'na yol Beyazgül'e ufuk göründü!
Advert

31 Mart Yerel Seçimlerinde büyük bir hüsran yaşayan Ak Parti çareyi il başkanlarını değiştirmekte buldu. Seçimin kaybedildiği Bursa, Şanlıurfa, Yozgat, Kilis ve Adıyaman’da il başkanlarının değiştirilmesi gündeme geldi.

 

AK Parti’de MYK toplantısında yerel seçimin faturasının 5 il başkanına kesilmesi bekleniyor. Bu il başkanlarının başında uzun zamandan beridir Ak Parti’nin yönetiminde bulunan Şanlıurfa ve Bursa geliyor.

 

MYK'da ana gündem 31 Mart yerel seçimleri sonrası ortaya çıkan 'değişim' talebi ve iç muhasebe. 2'si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi oldu. İlçe başkanları özelinde de çalışmalar yürütülüyor. MYK'da yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son duruma ilişkin de detaylı bir şekilde önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacak.

 

Ak Parti’nın değiştirmeyi düşündüğü İl Başkanları, Ak Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, Ak Parti Kilis İl Başkanı Zihni Serhan Diyarbakırlı, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu ve son olarak Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu olduğu gelen bilgiler arasında.

 

 ESKİ KURT İNTİKAM PEŞİNDE!

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde kendi ekibi tarafından sırtından hançerlenen ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ni Mehmet Kasım Gülpınar’a kaptıran Zeynel Abidin Beyazgül yaşanan hezimeti unutturmak için Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını genel merkezden istediği söyleniyor.

 


Seçim öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanlık adaylığını Mehmet Canpolat’tan alan ve girdiği seçimi kaybeden Beyazgül sağlam bir ekiple tekrar sahalara döneceği gelen bilgiler arasında.Tüm ilçelerdeki ilçe başkanlarını değiştirmek isteyen Beyazgül özellikle seçimde Gülpınar’a kapalı kapılar arkasında destek veren birçok ilçe üyelerini de pasifize  edeceği konuşuluyor.

Şanlıurfa Ak Parti il başkanlığı için Delioğlu'na yol Beyazgül'e ufuk göründü! 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU