Advert

Böyle kaymakama can kurban

Siverek’te silah sıktırmayan kaymakam olarak adını altın harflerle yazdıran Kaymakam Musa Aydemir, ilçede silah sıkılmaması için tedbirleri hat safhaya çıkardı.

905 kez okundu.
Böyle kaymakama can kurban
Advert

Geçtiğimiz sene yorgun mermi haberlerinin baş gösterdiği Siverek’te Kaymakam Aydemir’in talimatıyla emniyet ekipleri düğmeye bastı. Siverek’te düğün sezonun açılmasıyla birlikte herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için ekipler harekete geçti.

 

Özellikle düğün ve özel günlerde silah sıkılmaması konusunda çaba sarf eden Kaymakam Aydemir, yılbaşında da silah sıktırmayan kaymakam olarak halkın takdirini toplamıştı.

 

 

"SİLAHLAR SADECE HUZUR BOZMUYOR YÜREĞİNİZİ DE YAKIYOR"

 

Kaymakamlık silah sıkmanın sadece düğünlerin huzurunu bozmakla kalmadığı, aynı zamanda ciddi yaralanmalara ve ölümlere yol açabileceğinin vurgusunu yaptı. Bu tür olayların önüne geçmek için sıkı denetimlerin yapılacağı ve kanunlara aykırı davranışlarda bulunan kişilere karşı kararlı adımlar atılacağı kaydedildi.

 

 

"DÜĞÜNÜN İPTALİNE KADAR GİDEBİLİR"

 

Kaymakamlık düğün nişan vb. özel günlerde silah sıkanların tespiti halinde hem düğün salonu hem de düğün sahipleri hakkında gerekli yasal işlemin başlatılarak düğünlerinin iptal edileceğini kaydetti.

 

 

"GEREKLİ YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK"

 

Siverek Kaymakamlığı resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı bilgide şu ifadelere yer verdi¸ “Ekiplerimiz gerek kır düğünlerinde gerekse düğün salonlarında silah sıkılmamasına yönelik denetimlerini devam ediyor. Düğün nişan ve benzeri Özel günlerde silah sıkılmamasının tespit edilmesi halinde hem düğün salonu hem de düğün sahipleri hakkında gerekli yasal işlem başlatılarak düğün iptal edilecektir.” Paylaşımında bulundu.

Böyle kaymakama can kurban 63urfahaber.com
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU