Advert

BAKANLIK, HALİLİYE BELEDİYESİNİN PROJESİNİ ÖRNEK OLARAK GÖSTERDİ

Haliliye Belediyesi’nin geri dönüşüme katkı sunan ve vatandaşların projeye teşvikini amaçlayan Sıfır Atık Marketleri, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “İyi Uygulama Örnekleri” arasına seçildi.

1013 kez okundu.
BAKANLIK, HALİLİYE BELEDİYESİNİN PROJESİNİ ÖRNEK OLARAK GÖSTERDİ
Advert

 

 

Haliliye Belediyesi’nin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) kapsamında hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesinin bir parçası olan Sıfır Atık Teşvik Marketleri, örnek proje olarak seçildi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen Sıfır Atık Marketler ile vatandaşların geri dönüşüme katkı sağlaması amaçlanıyor. Bu kapsamda; Devteyşti, Şair Nabi ve Ahmet Yesevi Mahallelerinde kurulan Sıfır Atık Market ile vatandaşlar, geri dönüşüme katkı sunacak atıklarını getirerek, karşılığında puan sistemiyle başta temizlik ürünleri olmak üzere çeşitli hediyeler alıyor. Proje kapsamında her gün yüzlerce kilo kağıt ve bitkisel atık yağ geri dönüşüme kazandırılırken, vatandaşların da geri dönüştürülebilir atıklar karşılığında aldıkları hediyelerle aile ekonomisine katkı sağlamaları hedefleniyor. Belediye bünyesinde 3 noktada hizmet veren Sıfır Atık Teşvik Marketlere vatandaşların ilgisi yoğun olurken, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da projeyi “İyi Uygulama Örnekleri” arasında gösterdi. Haliliye Belediyesi Sıfır Atık Teşvik Marketleri, Bakanlığa ait sıfır atık web sayfasında yer alan Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri listesinde 6 projeden biri oldu.

 

Marketler aracılığıyla toplanan ve Sıfır Atık Taksi araçlarıyla geri dönüştürülmek üzere Atık Dönüşüm Tesislerine taşınan atılar sayesinde ise 12 bin ağacın kesilmesi ve 1.300.000.000 metreküp suyun kirlenmesi önlendi.

 

BAKANLIK HALİLİYE BELEDİYESİNİN PROJESİNİ ÖRNEK OLARAK GÖSTERDİ 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR
ÖLEN ÇOCUĞUN SORUMLUSU İŞE BİLMEYEN ACEMİ CANKURTARANLARDIR