Advert

MİLLÎ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN ŞANLIURFA’DA

Bir dizi temaslarda bulunmak ve programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ilk olarak Şanlıurfa Valiliğini ziyaret etti.

945 kez okundu.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN ŞANLIURFA’DA
Advert

 

 

Valilik binası önünde çiçekle karşılanan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, şeref defterini imzalayarak Valilik makamına geçip Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’tan kentteki eğitim öğretim durumuyla ilgili bilgi aldı.

 

Akabinde il eğitim değerlendirme toplantısı düzenleyen Bakan Tekin, Büyükşehir Belediyesine de bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

ÇEAŞ Şanlıurfa Anadolu Lisesinde “Öğretmenler Odası Buluşmaları” kapsamında öğretmenlerle buluşan Millî Eğitim Bakanı Tekin, daha sonra Haliliye Millet Bahçesi’ne geçip EDEP Platformu ile kentteki eğitim-öğretim sorunlarıyla ilgili bir toplantı yaptı.

 

İl değerlendirme toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Yaklaşık 2 buçuk aylık Milli Eğitim Bakanlığı süreci içerisinde taşra teşkilatımızı, Anadolu’yu gezerek alınacak tedbirlerle ilgili çalışmalar yaptık.” dedi.

 

Bakan Tekin: Hiçbir sıkıntı olmadan eğitim süreci başlayacak

 

Eğitim-öğretim yılının deprem bölgesinde hiçbir sıkıntı olmadan başlayacağının altını çizen Bakan Tekin, “11 Eylül tarihi itibarıyla, şartlarımız önceki dönemde olduğu kadar rahat olmamak üzere eğitim öğretim sürecini başlatacak tüm tedbirleri almış durumdayız. Hiçbir sıkıntı olmadan eğitim süreci başlayacak. Bu hiçbir sıkıntı olmayacak cümlesinin içerisinde şunlar var; öğrencilerimiz açısından zorunlu telafi eğitimleri, öğretmenlerimiz açısından başta barınma olmak üzere, ulaşım olmak üzere hem mevcut öğretmenlerimizin hem 1 Eylül tarihi itibarıyla atanan yeni öğretmenlerimizin yeni kardeşlerimizin problemlerinin çözümü noktasında bütün tedbirleri almış durumdayız.” diye belirtti.

 

Bakan Tekin, “Bütün öğretmen arkadaşlarımız tek tek arandı, durumları tespit edildi ve gerekli tedbirler İçişleri Bakanlığımız ve AFAD imkânları da kullanılarak ayarlanmış durumda. O arkadaşlarımız hiçbir problem yaşamadan yeni eğitim öğretim dönemine başlamış olacaklar. Aynı şekilde velilerimizle ilgili destek süreçleri yürütüldü. Hem yaz aylarında yürütüldü hem de bundan sonra da devam edecek. Dolayısıyla deprem bölgesiyle ilgili bir sıkıntı yaşanmayacak. Orayla ilgili derslik ihtiyacının karşılanması açısından 3 aşamalı bir projeksiyon gerçekleştirdik. Bazı projelerimiz eylül ayı itibarıyla bitmiş olacak. Bazı projelerimiz bahar yarılının başlangıcı ile birlikte bitecek. Bazı projelerimiz de önümüzdeki döneme yetişecek şekilde olacak.

 

81 il valiliğine gönderdiğimiz genelgeden birkaç hususun altını çizmek istiyorum. Obezite ve dijital bağımlılık şu anda çağımızın önemli problemlerinden bir tanesidir. Gönderdiğimiz genelgede valilerimizden, il millî eğitim müdürlerimizden ve öğretmenlerimizden ricamız; okul bahçelerimizde öğrencilerimizin dijital bağımlılıklarını azaltacak, gündelik aktivitelerini yapabilecekleri oyun alanları oluşturmalarını ve okul bahçelerimizin etkili kullanılmasını arzu ediyoruz. Bunun için destek talebi olan okullarımıza destek vereceğiz. Arzumuz çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim almasıdır.” diye söyledi.

 

Yeni derslik müjdesi

 

Şanlıurfa’nın önümüzdeki eğitim öğretim yılında, yatırımlar başta olmak üzere her konuda pozitif ayrımcılığa tabi olacağını belirten Millî Eğitim Bakan Yusuf Tekin, “2013 yılında Şanlıurfa’da 9.021 derslikle eğitim öğretime devam ediyorduk. Benim müsteşarlık yaptığım 2013-2018 yılları arasında

MİLLÎ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN ŞANLIURFA’DA 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU