Advert

VALİ ŞILDAK: AFETLERE KARŞI HAZIR OLMAMIZ GEREKİYOR

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kurum ziyaretleri kapsamında Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD)’ı ziyaret ederek kurumun genel durumu, faaliyetleri ve yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

1039 kez okundu.
VALİ ŞILDAK: AFETLERE KARŞI HAZIR OLMAMIZ GEREKİYOR
Advert

 

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü brifingi öncesi Vali Şıldak’ı, Vali Yardımcısı Erinç Demir, İl Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi ve Müdür Yardımcıları karşıladı.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi tarafından yapılan sunumda: AFAD’ın görev ve sorumluluk alanları, personel, araç, makine ve malzeme durumu, harcamalar, deprem tehlike haritası, iyileştirme, planlama ve zarar azaltma faaliyetleri ve arazi ile saha çalışmaları hakkında Vali Şıldak’a bilgiler aktarıldı.

 

Vali Şıldak, afetler öncesi yapılan hazırlık ve eğitim çalışmalarının önemine vurgu yaparak, İl Müdürü Ufuk Şelal Ergeldi ile Müdür Yardımcılarına teşekkür etti. Özellikle okullarda yapılan afet eğitimleri başta olmak üzere bu yöndeki eğitim ve tatbikatlara devam edilmesinin önemine değinen Vali Şıldak her türlü afet olayına hazır olunması gerektiğini dile getirdi.

VALİ ŞILDAK: AFETLERE KARŞI HAZIR OLMAMIZ GEREKİYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU