Advert

AHMET YESEVİ SOSYAL KOMPLEKSİNDE GLUTENSİZ EKMEK ÜRETİMİ BAŞLADI

Haliliye Belediyesi Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksinde faaliyetlerin başladığı Glutensiz Ekmek Fırını ile PKU’lu ve çölyaklı vatandaşlara yönelik günlük olarak glutensiz ekmek üretiliyor.

921 kez okundu.
AHMET YESEVİ SOSYAL KOMPLEKSİNDE GLUTENSİZ EKMEK ÜRETİMİ BAŞLADI
Advert

 

Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla her alanda vatandaşları yalnız bırakmayan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, “Dayanışmanın ve Paylaşmanın Kalbi” sloganıyla vatandaşların ihtiyaç duydukları alanlarda çalışmalarını sürdürüyor.

İlçe genelinde ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, hayata geçirilen Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksiyle daha geniş kitlelere ulaşıyor. İçerisinde Aşevi ve Sosyal Market’in yer aldığı Sosyal Yardım Kompleksi ile ilçe genelindeki yüzlerce aileye yardım eli uzatan ekipler, Glutensiz Ekmek Fırınıyla da çölyak ve PKU’lu vatandaşları yalnız bırakmıyor. Çölyaklı ve PKU’lu vatandaşlara periyodik olarak verilen glütensiz gıda kolileri ile destek olan Haliliye Belediyesi, Ahmet Yesevi Sosyal Yardım Kompleksi Glutensiz Ekmek Fırınında da üretime devam ediyor. Yalnızca Haliliye ilçesinde ikamet eden değil, kent genelindeki çölyak ve PKU’lu hastalara glutensiz ekmeğin üretildiği fırından ise tüm vatandaşlar faydalanıyor. Glutensiz Ekmek Fırınına kayıt yaptıran vatandaşlar, Haliliye Belediyesi tarafından kendilerine verilen kartla, aylık 30 adet ekmeği bu fırından ücretsiz olarak teslim alıyor.

Öte yandan, hijyen standartlarının en yüksek seviyede tutulduğu Glutensiz Ekmek Fırınından yararlanmak isteyen çölyaklı ve PKU’lu vatandaşların ise detaylı bilgi almak ve hizmetten faydalanmak için “444 22 63” numaralı İletişim Merkezi ile irtibat kurması gerektiği belirtildi.

AHMET YESEVİ SOSYAL KOMPLEKSİNDE GLUTENSİZ EKMEK ÜRETİMİ BAŞLADI 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin