Advert

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

Viranşehir Belediyesi tarafından Emine Erdoğan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde açılan kurslara katılan kadınlar, meslek sahibi oluyor. Dikiş nakış, kuaför ve halı dokuma başta olmak üzere birçok meslek uzman eğitmenler tarafından öğretilirken, kursiyerler sağladığı imkân dolayısıyla Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür etti.

1019 kez okundu.
VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR
Advert

Viranşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Emine Erdoğan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde açılan meslek edindirme kursları devam ediyor.  Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci’nin talimatları doğrultusunda; el sanatları, halı dokuma, kuaförlük, bilgisayar, giyim ve üretim, satış görevlisi başta olmak üzere 18 branşta açılan kurslar, kadınlardan yoğun ilgi görüyor. Kadınların meslek öğrenmesi ve zamanını değerlendirmesi için açtığı kurslara katılan kadınlar, birbirinden değerli el emeği ürünler ortaya çıkarıyor. Özellikle dikiş nakış, kuaför ve halı dokuma kurslarında el becerilerini geliştiren kadınlar, diğer yandan da kendi üretimleri olan ürünlerin satışıyla aile bütçelerine katkıda bulunuyor. Ayrıca anneleriyle birlikte kursa gelen çocuklar da, merkezdeki oyun alanında gönüllerince eğleniyor.
Eğitimleri başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifika verilirken, kurs kayıtlarının halen devam ettiği belirtildi. 
Emine Erdoğan Kadın Kültür ve Eğitim Merkezi’nde eğitim gören kursiyerler, Viranşehir Belediyesi tarafından verilen kurslarda eğitim görerek hem kendilerini geliştirdiklerini hem de aile ekonomisine katkıda bulunduklarını belirterek, desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Salih Ekinci’ye teşekkür ettiler.

VİRANŞEHİR BELEDİYESİ İLE KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
BU FAKİR İNSANLARA LÜTFEN KARIŞMAYIN
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin
Bu galibiyet eski Valimiz Salih Ayhan'a gelsin