Advert

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası duyurdu: Emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası ''Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak'' açıklamalarında bulundu.

850 kez okundu.
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası duyurdu: Emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacak
Advert

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaklaşık 4 saat süren Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Emeklilere bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapılacağını duyuran Erdoğan, emekli olup fiilen çalışmaya devam eden emeklilerin bu düzenlemenin dışında bırakılacağını ve ödemelerin Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla hesaplara yatırılacağını söyledi. .

 

"EMEKLİLERE 5 BİN TL ÖDEME YAPILACAK"

Konuyla ilgili Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Kabine toplantımızda yaptığımız değerlendirmelerin ardından emeklilerimizi rahatlatacak yeni karar aldık. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık.

KASIM AYININ İLK YARISINDA HASAPLARA YATIRILACAK

Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz. Bu ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacaktır.

"YILBAŞINDA EMEKLİLERİMİZİN DURUMUNU TEKRAR GÖZDEN GEÇİRECEĞİZ"

Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirip her türlü fedakarlığı sergileyeceğiz. Bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe ortaya çıkacak kaynağı milletimizin her kesimi ile paylaşma ilkemizi doğal gazdan, emekli maaşlarına kadar hayata geçirmeyi sürdüreceğiz.

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası duyurdu: Emeklilere tek seferlik 5 bin TL ödeme yapılacak 63URFAHABER.COM
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şampiyonluk havasında geçti
Şampiyonluk havasında geçti
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU
GAZETECİLER KARAKÖPRÜ’DE BULUŞTU